Yeni Evleneceklere Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Hayat arkadaşınızla uzun bir yolculuğa çıkmak için hazırlanırken bu güzel birlikteliği daha konforlu hale getirmek için ufak detaylara dikkat etmelisiniz. Yatak odası huzuru temsil ettiği gibi dinlenmenizi de sağlar. Bu nedenle çok iyi dekore edilmesi gerekir. İlk olarak fazla eşya yerine sakinliği simgeleyen mobilyaları tercih edin.

yatak odası

yatak odası

Evlenecekler için Yatak Odası Dekorasyonu Tüyoları

Yatak odasında renk uyumu çok önemli. Eşinizin de sevdiği renkleri odada bulundurmaya özen gösterin. Ortamı boğan renklerden ise uzak durun. Doğal ışıktan her zaman yararlanın. Perdelerinizi dikkatli seçerek odanın her zaman gün ışığından faydalanmasına dikkat edin. Yatak seçerken rahat olmasının yanı sıra yüksek olmasına da özen gösterin. Yatağa ne kadar yüksek olursa yataktan kalkmanız o kadar kolay hale gelir.

yatak odası dekoru

yatak odası dekoru

Odanız genişse dolap konusunda cömert olun ve çok gözlü modelleri tercih edin. Yatak odasında yer alan fazla eşyalarınızı dolap içine yerleştirerek ortamın daha güzel görünmesini sağlarsınız. Odanızda bitki bulundurabilirsiniz. Bitki sizi her zaman enerji dolu hissettirir. Bitkileri yanı başınızda bulundurmayın mümkünse odanın uzak bir köşesine koyun.

Evin ve odanın biçimine göre yatağın her iki kısmında boşluk olmasına özen gösterin. Yatak odanıza küçük bir çalışma bölümü oluşturabilir ve raflarla odayı hareketlendirebilirsiniz. Mobilyalarınızın biçimine göre lamba seçmeye özen gösterin. Eşyalarınız farklı modellerde olabilir. Bu nedenle lambaların şeklinin de doğru seçilmesi gerekir.

Yanıtla