En Güzel Bahçe Dekorasyon Önerileri

Yaz ayları yaklaştıkça içimiz kıpır kıpır olur. Kendimizi parklara, bahçelere atmak isteriz. Doğa bizi adeta kendine çağırır. Bahçesi olan şanslı insanlardansanız bahçenizi güzelleştirmek için fikirler ararsınız.

Bahçe Dekorasyonu İçin Adım Adım Yapılacaklar

İşe bahçenizin zorunlu bakımını uzmanlara yaptırarak ya da kendiniz yaparak başlamalısınız. Kış sonrası bitkilerin, bahçenin mutlaka düzenlenmesi gerekecektir. Var olan dekorasyonu düzeltmek ve geliştirmek mi istiyorsunuz. Yoksa bahçenizi yeni bir stilde dekore mi edeceksiniz.

Buna karar verdiyseniz şimdi yeni bahçe dekorasyonu fikirleri arayacaksınız.

Bahçe Dekorasyonuna Karar Verirken Dikkat Edilecek Noktalar

– Bahçenizi dekore ederken düşündüğünüz dekorasyon ürünleri ile bahçenizin büyüklüğünün orantılı olmasına dikkat edin. Örneğin, bahçenize bir süs havuzu düşünüyorsanız, bunun alanın neredeyse tamamını işgal etmesi doğru olmayacaktır.
– Olanaklarınız varsa, peyzaj mimarı gibi uzman kişilerden yardım alın. Sonuç sizi çok daha mutlu edecektir.
– Böyle bir imkanınız yoksa çok sayıda yapı market ya da bahçe ürünleri satan yerleri dolaşıp farklı ürünleri görüp fikir edinin.
– Bahçe dekorasyonu için bir bütçe oluşturun. Bu bütçe dahilinde hareket ettiğiniz takdirde daha az mali sıkıntı yaşarsınız.
– Bahçeyi ortak kullanıyorsanız diğer kişileri de bu sürece dahil etmeniz şarttır, lütfen unutmayın.

Size Fikir Verecek Bahçe Dekorasyon Önerileri

– Bahçenizde yeterli alan varsa,  mangal da sevilen bir aktiviteniz ise bahçenize şık bir barbekü yaptırmak  çok  fonksiyonel olacaktır. Bu barbekünün etrafında arkadaşlarınızla yaz gecelerinde keyifli vakit geçirebileceksiniz.
– Bahçeniz uygunsa küçük bir süs havuzu ve fıskiye düşünebilirsiniz. Hem ferahlık hem de şık bir hava katacaktır.
– Farklı bir fikir de bahçenizde yerde oturulabilecek alanlar oluşturmaktır. Çeşitli renklerde yer minderleri ve yastıkları ile keyifli bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. Yaz akşamlarınızı çok sayıda mumlarla da renklendirebilirsiniz.
– Bahçenize alacağınız bir hamak hem eğlenceli olacaktır, hem de dekorasyonunuza renk katacaktır.
– Eskiden kalan ahşap sandalyelerinizi, taburelerinizi boyayarak bahçenizin değişik köşelerine yerleştirebilirsiniz. Bunların üzerine çiçek saksılarınızı yerleştirerek farklı bir konsept elde edersiniz.
– Garajınızda bekleyen eski otomobil lastiği var mıdır? Bunları rengarenk boyayarak , farklı şekillerde yerleştirerek bahçelerinizde çiçekler için ekstra bir alan ortaya çıkarmış olursunuz.

Yanıtla