Türkiye’de ve Dünya’da Ünlü Diyetisyenler

Eğer kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve kilolarınız artık sizin korkulu rüyanız haline geliyor ise bu tür durumlarda bir diyetisyene başvurmaya şart olabiliyor.

Zira diyet olayı asla kulaktan dolma bilgilerle yapılabilecek bir olay değil. Herkesin yaşı farklı, metabolizması farklı, uygulanması gereken diyet yöntemleri farklı. Böyle olunca da alanında kendini kanıtlamış uzmanlara gitmek işin doğru olan tarafı.

Ender Saraç

Ender Saraç

Ülkemizde de alanında gerçekten kendini kanıtlamış olan diyetisyenler var ve bunlar alanında son derece popüler olan isimler. Ama sadece Ülkemiz ölçeğinde değil dünya çapında da ün yapmış, tanınan hatta kendi adıyla diyet listeleri oluşturan uzmanlar var ki, o uzmanların diyetlerini ülkemizde kimi diyetisyenler de öneriyor.

Gelin şimdi bunlardan en bilinenlerine hep birlikte göz atalım:

İşte O Diyetisyenler

Önce Türkler elbette ki. Diyetisyen deyince Ülkemizde ilk bilinen isimlerden birisi ki mesleki açıdan da bakıldığında da en kıdemlilerinden birisi hiç şüphe yok ki Taylan Kümeli. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyabetik Bölümü mezunu olan uzmanın alanında aldığı pek çok ödül mevcut.

Taylan Kümeli

Taylan Kümeli

Ender Saraç: O da bilinen bir başka isim. Ege Tıp Fakültesi olan uzman aynı zamanda Ülkemizin ilk doğal arınma merkezini açan kişi.

Dilara Koçak bu meslekte en yenilerden ama kısa sürede en ciddi biçimde yol alan uzmanlardan

Gelelim yabancılara burada da vereceğimiz iki önemli isim var bunlardan birisi Pierre Dukan ki kendi adıyla hazırladığı diyetten tanıyorsunuz. Bir diğeri ise yine kendi adına diyeti olan Robert Atkinson.

Yanıtla