Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Diyete başlamadan önce ilk olarak kendinizi hazırlamalı ve hayatınızdan bazı şeyleri çıkaracağınızı bilmeniz gerekir. İlk olarak kilonuzu tartın ve bir yere not edin. Kilonuz ile beraber belinizi de bir mezura ile ölçün ve yazın. Gerekirse fotoğrafınızı çekin ve görebileceğiniz bir yere asın. Kilo vermeye başlayınca değişimlerinizi fark edecek ve bu durum sizi motive edecektir.

ölçmek

ölçmek

Diyetten Önce Uygulanması Gerekenler

Su tüketimini diyet sırasında daha çok artırmalısınız. Su tüketmeyi sevmeyenler ise sularının içine tarçın, limon, zencefil ekleyebilirler. Suyun tadı değişeceği gibi içimi de güzel olur. Suyu ne kadar çok içerseniz ödemlerinizi atacağınızı görür ve şişkinlikten de kurtulursunuz. Su tüketimi ile gereksiz yere tatlı krizlerine de girmezsiniz.

18 yaşından küçükler ile sporcular mutlaka doktora danışarak diyet programı seçmeliler. Sağlık sorunları varsa diyet yapmadan önce gerekli testleri yaptırmalılar ve öyle diyete başlamalılar.

diyet yapmak

diyet yapmak

Diyet sırasında kahve ve çay tüketimini de azaltacağınızı bilmelisiniz. Günde iki çay bardağı çay ve bir fincan kahve diyet boyunca alacağınız kahve ve çay miktarıdır. Bitki çayı ve yeşil çay ise tüketeceğiniz sıcak içeceklerdir.

Diyet sırasında sakatat, yağlı yiyecek ve kızartmalar, tuz, un ve şekerden uzak duracaksınız. Sebze, yoğurt ve balık tüketimi ise diyet süresinde alacağınız besinlerdir. Diyete kendinizi hazır hissettiğiniz an başlamalı ve stres olmamak için papatya çayı ya da anason çayı tüketmelisiniz.

Yanıtla