Sonbaharda Gidilebilecek Yerler

Her mevsimin kendince güzellikleri var ve her mevsimin kendine özgü güzelliklerine göre yapılabilecek olan şeyler. Biz de bu yazıda özellikle bu mevsimde ülkemizin birbirinden güzel köşelerinden hangisine gidilmeli konusuna değineceğiz.

Dilerseniz gelin başlayalım. Aslında aşağıda belirttiğimiz bölgeler her mevsim güzel ama havaların soğumaya başlaması ile beraber, bu bölgelerde hem kalabalık azalıyor, hem de daha rahat bölgeyi gezme olanağı bulunuyor.

Hemen Her Bölgede Güzel Yerler

Van: Listemizin en başına Van kentini koyuyoruz zira Van tam bu mevsim için ideal olan bir yerleşim bölgesi ve sıcaklardan bunalmadan gidebileceğiniz çok sayıda yer var. Van Gölü içinde yer alan adalar, Akdamar kilisesi ve bölgede diğer yerleşim yerlerini gezmek için Van sonbaharda ideal.

Kapadokya: Eğer Kapadokya’ya gitmeyi planlıyorsanız gitmeniz için mutlaka ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tercih etmelisiniz. Kışın aşırı soğuk, yazın aşırı sıcak olan bölge bahar mevsimlerinde harika oluyor. Balona binmek, ata binmek için daha doğru bir mevsim yok.

Kaş bu listede olması gereken yerler arasında zira yaz dönemlerinde aşırı nemli ve kalabalık iken sonbahar bu henüz masumiyetini koruyan kentte keyifli vakit geçirmek için ideal.

Cunda ve Ayvalık, bu liste bu iki güzelim kent olmadan yazılamazdı zira Ayvalık ve Cunda artık sonbaharda sakinleşiyor ve sakinleşince de gezmek, kıyıda bölgenin kendine özgü papalina balığını yemek, şeytan sofrasında gün batımını izlemek harika oluyor.

Yanıtla