Yeşil Eriğin Mucizevi Faydaları

Baharı iple çekme sebeplerimizden biri de yeşil erik… Görür görmez iştahlanmamızı sağlayan, ‘kütür kütür’ yeme isteği duyuran bu meyve, lezzetli olduğu kadar faydalı da! Tuzla tüketmekten vazgeçtiğinizde sindirim sisteminizin ihtiyacı olan iyileştirici güç bile olabilir. İşte yeşil eriği daha fazla tüketmeniz için bazı sebepler:

erik

erik

Hastalıklara Karşı Korur

Yeşil erik içeriğinde yer alan yoğun C vitamini sayesinde hastalıklara karşı güçlü bir önleyicidir. Kemikleri güçlendirir, dişlerin gelişimine katkıda bulunur, cilt yenilenmesine etki eder. Sadece hastalıklardan korunmak için değil, genç ve güzel bir cilde sahip olmak için de tüketilmelidir.

Sindirim Sistemini Düzenler

Yeşil erik sindirim sistemini düzenler ve bağırsak problemlerinin ortadan kalkmasını sağlar. Kabızlık gibi sorunlarla mücadele etme konusunda en iyi besinlerden biridir. Sindirim sistemini onarırken, vücutta toplanan ödemin de ortadan kalmasına yardımcı olur.

Diş Etlerini Güçlendirir

Dişler için faydalı besinlerden biri de yeşil eriktir. Özellikle çocukların diş gelişimi için tüketmesi önerilir. Ayrıca diş mineleri üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilinir.

yeşil erik

yeşil erik

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Kan şekerini dengeleme özelliğine sahip olduğu için yeşil eriğin kilo vermeye yardımcı olduğu da kanıtlanmış durumdadır. Fazlalıklarınızdan kurtulmak ya da formunuzu korumak için diyet uyguluyorsanız, meyve tabaklarınıza biraz daha fazla yeşil erik eklemenin faydası olacaktır.

Antioksidan Bakımından Zengindir

Güçlü bir antioksidan kaynağı olduğu için cildin yenilenmesine, bağ dokusunun güçlenmesine ve olumsuz düşüncelerden arınılmasına olanak sağlar.

Yanıtla