Stres Diş Sağlığını Etkiler mi?

Yoğun iş temposu ile birlikte stresin arttığı gözlemlenir. Stres diş sağlığını etkiler ve diş için yıkıcı tahribatlara yol açar. Dişeti hastalıklarının belli nedenleri stresten kaynaklandığını doğrular. Diş eti hastalıkları ağız kuruluğu ile e birlikte ortaya çıkar. Ağız kuruluğu birçok iş ortamında oluşur. Marangozlar iş durumları dolayısı ile çivileri sürekli ağızlarında tutar. Fırıncılarında aşırı sıcaktan ağız kuruması diş etlerini olumsuz etkiler.

Stres Diş Üzerinde Olumsuz Etkiler Yapabiliyor

Stres tüm hastalıkları ilk faktörüdür. Kişilerin stresliyken dişleri sıktığı gözlemlenir. Dişlerin sıkılması doğrudan diş etlerine zarar verir. Yoğun çalışma temposu bazı durumlarda yemek düzenini bozabilir. Yemek düzeni bozuldukça dişlerin kaybolabileceği ortaya çıkmıştır. Vitaminsiz yapılan diyetler diş etlerinin zayıf olmasına yol açar.

Diş sağlığı vücuda alınan besinlerle ve bakımları ile doğru orantılıdır. Dişlerinizin uzun süre dayanıklı olması için gıdalarınızı düzenli almanız gerektiği vurgulanır. Diş kökleri vitaminsizlik yüzünden eriyebilir ve daha büyük sorunlara yol açar. Diş bakımı ve gereken vitaminler diş sağlığı için gereklidir.

Yanıtla