Ombre Nedir?

Saç uçlarındaki boyanın ifade edildiği açık veya koyu renkli saç hareketlendirme işlemlerine ombre adı veriliyor. Saç uçlarındaki ufak tefek ışık oyunları olarak da nitelendirilen ombre farklı renklerdeki saçlara uygulanabilen gölgelerdir. Saç tellerine, boyalı saçlara ve diğer tüm saç türlerine uygulanabilen ombrelerin uzman kişiler tarafından saçlarınıza uygulanması ise büyük bir önem taşıyor.

ombre saçlar

ombre saçlar

Kalın ve ince ışıklar tamamen sizin tercihinize göre belirleniyor. Saç uçlarını sarı veya karamel gibi açık renklere boyadığınız zaman tamamen canlı ve yeni saçlar elde edebiliyorsunuz. Siyah, mavi, pembe ve gri gibi alternatif renk seçeneklerini de saç uçlarınız için tercih edebilirsiniz.

Ombre Nasıl Yapılıyor?

Kalın ve ince saç tellerine uygulanabilen ombre, saç diplerinin doğal rengindeki ya da boyalı olan farklı bir tonda bırakılan saçlara da uygulanabiliyor. Saçın boyutuna göre ışıklandırma başlatılıyor ve çene hizasına kadar saç uçları açılabiliyor.

Orta ve uzun sayılabilecek saçlar için tercih edilen gölgelendirme çalışması aynı zamanda düz kesimlerde de kendisini belli ediyor. Profesyonel kuaförler krapesiz balyajlar ile aynı renk geçişlerini de yapabiliyorlar. Farklı tonların uygulandığı saçlardaki renk geçişlerinin doğal olabilmesi için ise ön perçem kısımlara ve üst kısımlara seyrek olarak farklı renklerdeki boyalar da sürülebiliyor.

ombre saç modelleri

ombre saç modelleri

Ombreli Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullandığınız ombre için ek bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Ancak krape balyajın saçı yıprattığı unutulmamalıdır. Isı ile çalışan saç şekillendirici ürünler de ombreli saçınızın kullanım süresini biraz düşürebiliyor. Bu sebeple, bu tür cihazları çok sık kullanmamanız tavsiye ediliyor.

Ombre ve diğer saç stilleri için https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/ adresine göz atabilirsiniz. Dilerseniz ombre yaptırmak için randevu da alarak yeni saçlarınıza en güvenilir şekilde sizler de kavuşabilirsiniz.

Yanıtla