Bağırsaklarınızı Çalıştırın, Hızlı Kilo Verin

Bağırsakların düzenli çalışmaması sonucunda kilo vermeniz zorlaşır. Zehirli maddelerin vücutta birikimi hızlanır ve toksinleri de kolayca atamazsınız. Diyet yaparken mutlaka doğal müshillerde yararlanmalı ve bağırsak hareketlerini düzene koymalısınız. Yapacağınız müshiller sayesinde diyetinizden de daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.

bağırsak çalıştırın

bağırsak çalıştırın

Bağırsaklar için Doğal Müshil Karışımları

5 su bardağı suyu bir tencereye boşaltın ve kaynatın. Kaynadıktan sonra içine 150 gram hurma ve 150 gram kuru erik ilave edin. Hepsini birlikte 15 dakika daha kaynatın. Soğuduktan sonra yarım su bardağı içebilirsiniz. Karışımı sabahları aç karnına tüketmeniz daha etkili sonuç verir.

Kabızlık problemlerine karşı kullanılan bir diğer doğal müshil ise keten tohumudur. 2 çorba kaşığı keten tohumunu ezin ve geceden bir su bardağı suyun içine koyun. Sabahları aç karnına tüketin. Su ile hazırladığınız zaman tadını beğenmezseniz keten tohumunu yoğurt ya da meyve suyu içine koyup, tüketebilirsiniz.

bağırsak

bağırsak

Kuru kayısı ve kuru inciri de kullanabilirsiniz. Önemli olan kuru kayısı veya inciri bir su bardağın içinde bekletmektir. Üç adet kuru kayısıyı bir bardak suyun içine katın ve iki saat bekleyin. İki saat sonra suyunu için ve kayısıyı tüketin. Bağırsaklarınız kısa sürede çalışır ve detoks etkisi size verir. Diyet yaparken bağırsaklarınızın çalışması için doğal bileşenlerden faydalanmanız önemlidir. İlaçlara bilinçsizce başvurmayın. Bağırsak ilaçlarını sık kullanırsanız alışkanlık yapar. Bu nedenle olabildiğince doğal müshil karışımlarından faydalanın.

Yanıtla