Mide Ağrısına İyi Gelen Besinler

Sağlıksız beslenme, aşırı yağlı tüketimler, üşütme ya da strese bağlı olarak gelişebilen mide ağrısı sosyal yaşamınızı da etkileyerek oldukça sıkıntılı bir dönem geçirmenize sebep olur. Mide ağrısı yaşanması durumunda bazı besinlerin tüketilmesi midenin rahatlamasına destek olarak ağrının da hafiflemesini sağlayacaktır.

karın ağrısı

Maden Suyu

Mide asidinin dengelenmesine destek olan maden suyu mide ağrılarının giderilmesinde kullanılan bir içecektir. Midenizin rahatlamasına destek olur.

Elma Sirkesi

Midede yaşanan hazımsızlığın giderilmesinde etkili olan elma sirkesini su ile seyrelterek kullanmanız gerekir.

Papatya Çayı

Hem midenin rahatlamasına destek olur hem de strese iyi gelen papatya çayı özellikle duygusal durum nedeni ile gelişen mide ağrılarının giderilmesine destek olur.

Zeytinyağı

Besinlerin midede kalma sürelerini azaltmaya destek olarak rahatlamaya destek olan zeytinyağı aynı zamanda safra salgısının artmasını sağlayarak da yağ sindiriminin kolaylaşmasına yardımcı olur.

Zencefil

Mide asidi sebebi ile oluşan mide ağrılarında etkili olan zencefil mide yanmalarına da iyi gelir. Zencefil kökünü kaynatıp suyunun içilmesi ile mide ağrısı ya da mide yanmanızı geçirebilirsiniz.

Muz

Midede oluşan ağrının giderilmesinde etkili olan muz sindirimin hızlanmasına destek olarak midenin rahatlamasına etki eder. Bu ise midenin boşalması sonrasında ağrının da hafiflemesine sebep olarak rahatlamanızı sağlar. Mide ağrılarında en çok tercih edilenler içinde bulunan muz ağrının giderilmesini sağlarken mide hastalıklarında etkili olmayabiliyor.

Yanıtla