Açık Tende Güneş Lekesi

Güneşin zararlı etkilerine karşı uyarıda bulunan uzmanlar yaz ya da kış ayarlı fark etmeksizin güneş koruyucu kullanmak gerekliliğine dikkat çekerken güneşte kalma süresinin de her daim en minimum düzeyde olası gerektiğine dair açılamalarda bulunuyorlar. Güneşin bedene verdiği en belirgin zararlardan biriside güneş lekeleridir.

güneş kremi

güneş kremi

Güneş Lekelerinin Oluşumuna Nasıl Engel Olunur?

Yapılan açıklamalara göre açık tene sahip olanlarda güneş lekelenmelerinin yaşanmasının daha fazla olduğunu belirten uzmanlar açık tenlilerin güneşe çıkış saatlerine ve kızaran kadar yanma ya da soyulma gibi durumlara maruz kalmamaları konusunda uyarda bulunuyorlar. Güneş lekelerinin giderilmesinde elbette bazı uygulamalar bulunuyor. Fakat güneş lekesinin oluşumunda lekenin olduğu bölgede erken yaşlanma ya da cilt kanserine yakalanma riskinde artış gibi farklı birçok yan etki de rastlanabilmektedir. Bu sebep ile uzmanlar mutlaka açık tene sahip olan kişilerin hızlı bronzlaşmak isteği ile hatalı bir güneşlenme seçememeleri konusunda uyarıda bulunuyorlar.

güneş kremi sürmek

güneş kremi sürmek

Hızlı bronzluk elde etmek için yapılan yöntemlerin biri de güneş kremi sürerek güneşlenmedir. Fakat açık tene sahip olan kişilerin güneş kremi sürmelerine rağmen özellikle güneşin dik olduğu saatlerde güneşlenmeleri sonucunda güneş lekelerinin oluşmasına zemin hazırladıklarını belirten uzmanlar gün içinde 15.00 ‘dan önce sokağa çıkmanın ya da denize girmenin sakıncalı olduğunu belirtiyorlar. Sonrasında güneş lekelerinin giderilmesi için birçok işlem yapılması gerekliliğine değinen uzmanlar lekelerin tekrarlayabileceğini de belirtiyorlar.

Yanıtla