Çocukları Dik Güneş Işınlarına Karşı Koruyun

Yaz aylarının gelişi ile beraber attan sıcaklık çocuklar içinde eğlence ve dış alanda geçirilen zamanların artması anlamına geliyor. Aynı zamanda tatil için gidilen yerlerde de zaman kavramı kimi zaman fark edilmeyebiliyor. Zaman kavramı konusundan sıkıntı yaşanan ve sabah güneşinin ardından artan güneş ışınları sebebi ile de güneş çarpmaları da oldukça sık yaşanıyor. Güneşten etkilenenlerin başında ise çocuklar yer alıyor. Dışarda daha çok zaman geçirmek isteyen çocuklar kışın tüm acısını çıkarmak istercesine eve girmek istemeyebilir. Bu durumlarda ise özellikle dik gelen güneş ışınlarının olduğu öğlen saatlerinde birçok olumsuz etken yansır. Mutlaka çocukların korunmasına dikkat ederek evde de yapılabilecek herhangi bir oyun bulunup içeri alınmaları gerekir.

Evde Neler Yapılabilir?

Çocukları anne ve babaları ile zaman geçirmekten çok hoşlanır. Öğlen güneşinin altında çocuğunuzun zarar görmemesi için onu eve çekmenin ya da gölgelik alana getirmenin en ideal yolu keyifli zaman geçireceğinize onu inandırmaktır.

Onun ile beraber herhangi bir yemek yapabilir ya da onun çok sevdiği oyunlardan birini oynayabilirsiniz. Eğer sizin de keyfiniz bu saatlerde yok ise oturduğunuz yerden oynayabileceğiniz oyunlara da yer açabilirsiniz. Eşleştirme kartları, boyama, eksikleri tamamlama gibi birçok farklı oyunu da oynayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun hem sağlığına hem de kişisel gelişimine hem de zekâsına da yatırım yapmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Yanıtla