Erkek Bebek Odaları Dekorasyon Önerileri

Bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten ilk yapılan iş odanın düzeni ve bebek odasında bulundurmanız gerekenleri belirmek. Renkler, odanın eşyası, perde renkleri, zemin ve duvar tonları mümkün olduğunca birbiri ile uyumlu olmalı. Erkek bebek odalarında ise ilk olarak bir tema belirlemeli ve ona uygun renkleri seçmelisiniz.

erkek

erkek

Erkek Bebekleri için Oda Tasarımları

Deniz, itfaiye, korsan ya da hayvan figürlerinden oluşan temalara ağırlık vererek renkleri belirleyebilirsiniz. Sade bir oda tasarımı düşünüyorsanız mavi, yeşil tonları erkek bebek odaları seçiminde sizlere alternatif seçenekler sunar. Açık gri ya da ekru tonları da erkek bebek odaları için seçilecek tonlardır.

Mobilya ve halı seçimi yaparken bebeğin sağlığını da düşünmeli ve antialerjik ürünlerden oluşan mobilya ve halılara yönelmelisiniz. Duvarları daha eğlenceli yapmak istiyorsanız harf ya da rakamlar ile süsleyebilirsiniz. İlgisini çekecek objeleri ise duvarlara asabilirsiniz. Minik raflarla odayı hareketlendirebilir ve odanın görünümünü zarif bir katkı sağlarsınız.

erkek bebek

erkek bebek

Küçük puflar, oyun halıları ve dekoratif süslerle oda farklı bir görünüm kazanır. Bebek yatağında çok farklı ve çekmeceli modeller bulunur. Oda küçük ise çekmeceli yat akları seçmeniz odadan daha çok yer kazanmanızı sağlar. Kendinize küçük bir kanepe de koyabilirsiniz. Bebeğinizin odasının aydınlatma düzenini çok iyi ayarlamalı ve bebeğin gözlerini yormayacak aydınlatma düzeni hazırlamalısınız. Direk gözüne ışık gelmemeli ve oda özellikle güneş ışığını barındıran renkleri içeren aydınlatmadan oluşmalı.

Yanıtla