Evinizin Dışını Kendiniz Boyamaya Cesaretiniz Var mı?

Bir evin dışını boyamak profesyonel bir meslek olmak zorunda değildir. Bir sürü insan ev güzelleştirme trendine daldı ve müthiş sonuçlar aldı. Görev hakkında süper bir güven duymuyorsanız veya kurşun boya gibi daha büyük bir engeliniz varsa işi yapmak için özel hizmet sağlayıcıları bulmanız belki daha iyi bir fikir olabilir.

Dış Boyama için 5 Kendin Yap Önerisi

Her şeyi göz önünde bulundurun; iş ne kadar büyük, ne tür bir zaman çizelgesi, ne kadar maliyet ve malzeme gerekli?  İşte bu öneriler size yol gösterebilir.

boya

boya

1- Boya öncesi yüzeyi kirden arındırın

Kirlerden arındırma işlemi boyanın iyi yapışmasını sağlamak için bir gerekliliktir. Yeni boya uzun süre pisliği kapsamaz. İyi bir basınçlı yıkama, 12 yıllık bir boya dayanıklılığını hayal etmek için yeterlidir.

2- Boya zamanını doğru seçin

Islak mevsimler elbette boya yapmak için uygun değil, fakat aşırı sıcak, çok rüzgârlı bir yaz günü de hüsranla sonuçlanacak bir deneyimdir. Bunun yerine ılık, yağışsız ve rüzgârsız bir zaman dilimi için hazırlıklı olun.

boya kullanımı

boya kullanımı

3- Boya lekeleri ile uğraşmak istemiyorsanız eşyaları örtün

Kurumuş boya lekelerini çıkarmak, boya yapmaktan çok daha zor olabilir. Boyama alanınızı (nalburlarda bulabileceğiniz büyük boyutlu) naylon örtülerle örtün. Pencere, döşeme ve kapıları, lekeli olmamalarını sağlamak için bantlayın.

4- Kaliteden ödün vermeyin

Çoğu profesyonel, yüksek kaliteli boyanın daha uzun süre dayanacağı konusunda tereddüt etmeden hemfikirdir. Karar verdiğiniz renk ne olursa olsun, birkaç yazı bir fırça ile merdiven basarak geçirmeyi istemiyorsanız boya malzemeleri konusunda kaliteden ödün vermeyin.

5- Malzeme miktarı için danışman önerilerini dinleyin

Nalbura birden fazla yolculuk ile boyama projenizi karmaşıklaştırmayın. Sadece başlamak için yeterince malzeme satın aldığınızdan emin olun. Bu konuda satış danışmanlarının önerilerini dikkate alabilirsiniz.

Yanıtla