Ahşabın Büyüsü ile Balkon Dekorasyonu

Ahşap doğa temasını en iyi hissettiren malzeme olup özellikle küçük balkonlarda kullanıma son derece elverişlidir. Ahşabı sadece yer değil duvarda ya da oturma alanı yaratma gibi çözümlerde de kullanabilir hatta her birinde değerlendirebilirsiniz.

ahşap balkon

ahşap balkon

Eğer dış etkenlere karlı dayanıksız ya da açık olan bir balkona sahip iseniz özellikle yer temasında suya dayanıklı olan parkeleri kullanabilirsiniz. Ya da ahşap plakaları suya dayanıklı hale getirmenize mümkündür. Bunun yanı sıra yer zeminini değiştirmekten yana değil iseniz balkon ölçünüz ile uyumlu olan geçirgen kare paneller ya da hasır kullanarak bu alana faklılık katmanız mümkün.

Geri Dönüşümlere Yer Açın

Yer, duvar ve genel olarak oturma ya da sehpa gibi birçok farklı malzeme üretebileceğiniz ahşap malzemesini her tonda kullanmanız mümkün. Bunun yanı sıra süslemeler için renkli ve canlı çiçekleri kullanabilir, fenerler, mumlukları bu alan içinde değerlendirebilirsiniz. Oturma alanı olarak eski bir sandık hem geri dönüşüm olurken hem de balkonunuzda özel bir saklama alanı yaratmanızı sağlar.

ahşap dekor

ahşap dekor

Ahşabın dokusu içinde bej ya da açık kahvelere ya da beyaza yer açmanın yanı sıra rengârenk ya da desenlere sahip olan yastık kılıfları, sehpa ya masa örtüsü kullanabilirsiniz. Bunun yanında tezatlıklardan hoşlanıyorsanız bu alan içinde metallere de yer açabilirsiniz. Metal mumluk, metal saksılar ya da süs eşyaları bu anlamda zıtlığı yaratacaktır.

Yanıtla