El Kırışıklıklarında Uygulanması Gereken Yöntemler

Kadınların ellerinde görülen kırışıkların bir çoğu yaşa bağlı olarak genetik durum olarak nitelendirilse de çevresel faktörler ve genetik sebeplerde kırışıklıklarına neden olacak durumlardan bazılarıdır. Ellerde yaşanan kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan yöntemlerden birisi güneş kremi kullanmaktır.

bakımlı el

bakımlı el

Güneşin etkisi ile ellerde başlayan kuruluk ve kırışıklığın giderilmesi için yüzünüze olduğu gibi elleriniz de güneş kremi kullanmalısınız. Ellerine iyice kremi uygulayın. İnsanla günlük yaşamında ortalama 3’ten fazla ellerini yıkarlar. El yıkamasında antibakteriyel özellikli sabun kullanılması kırışıklığın giderilmesini etkilidir. Piyasa kozmetik ve doğal ürün satan mağazalarda birçok marka da antibakteriyel sabun satılır.

Nemlendirici Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bu sabunlar için kaliteli markalar seçilmelidir. Nedeni ise ürünlerin garantili olmasıdır. El yıkama işleminde çok sıcak veya çok soğuk su kullanmakta elin deforme olmasına neden olur. Bundan dolayı ılık su kullanmak ve yıkama işlemini 2 ile 4 dakika arasında sürdürmek yeterlidir. Ellerin bulaşık yıkarken çok fazla şekilde kimyasalla temas etmesi elde ciddi deformasyon oluşmasına neden olur. Bundan kaynaklı olarak bulaşık yıkarken kesinlikle eldiven kullanılmalıdır.

el

el

Sadece bulaşık yıkarken değil, su ile temas eden tüm ev işlerinizde eldiven kullanmalısınız. El için tercih edilen nemlendirici en az şampuan kadar önemlidir. Her temizlik sonrası elinize nemlendirici sürmelisiniz. Nemlendirici sürme işlemini sabah ve akşam olmak üzere iki defa yapabilirsiniz. El bakımı, insanların dikkat etmesi gereken en önemli noktadır.

Yanıtla