Makyajınızı Gece Makyajına Çevirin

Akşam bir yere davetlisiniz ve yeni makyaj yapmak için zamanınız yok, o halde makyajınızı geceye uygun hale getirin!

İş koşuşturması, trafikte kaybedilen zaman derken kendinize ayırdığınız vakit bazen yeterli olmayabiliyor, hele ki bu yoğunluk özel yaşamınıza etki ettiği zaman, gerçekten kişisel bakımınıza da etki edebiliyor. Yeterli süreniz olmasa bile akşam ki randevunuza şık bir makyaj ile gitmek istiyorsanız gelin neler yapabileceğimize bakalım.

gece makyajı

gece makyajı

Makyaj Bazı

Makyajınızın dayanıklılığını arttırmak istiyorsanız, iyi bir baz hazırlamak iyi bir seçenek olabilir. Bakımlı bir cilt makyaj için çok önemli, makyajınızın cildinizde daha uzun süre kalmasını ve daha kolay yayılmasını istiyorsanız, makyaj bazını tercih edin, eğer göz makyajı yapacaksanız göz bazını da ihmal etmeyin.

Kalıcı Fondöten

Doğru fondöten makyaj için çok önemli bir unsur, size uygun formülü seçmeniz, uzun süreli ve dağılmayan bir makyaj için fondöten seçimi çok önemli bir rol oynuyor. Fondöten satın alırken size uygun olması ve kalıcı formülü ile öne çıkan fondötenleri tercih edin.

Makyajınızı Sabitleyin

Makyaj yaptıktan sonra onu pudra ile sabitleyin, özellikle silikon bazlı transparan, sabitleme pudralarını tercih edin.

makyaj

makyaj

Cildinizi Nemli Tutun

Makyajınızın kurumaması için, nemlendirici spreyler kullanın bu hem cildinizi rahatlatır, hem de makyajınızın kurumasını engeller.

Makyajınızı Tazeleyin

Gün ortasında birkaç dakikanızı ayırarak, ruj, allık, aydınlatıcı kullanarak makyajınızı tazeleyin.

Yanıtla