Diyette Kaslarınızı Eritmeden Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme aşamasında kas kaybı yaşanmaması için tüketilen besinlere ve içilen içeceklere dikkat edilmesi gerekir. Vücutta kasların fazla olması yağ yakımını hızlandırır. Bu nedenle rejim yaparken kasların kaybolmaması büyük önem taşır. Lif bakımından zengin yiyecekler tüketilmeli. Ara öğün sonrası meyve ve sebzelere ağırlık verirseniz kalori miktarınızı düşürür ve kan şekerinizi dengelersiniz.

diyet

diyet

Kilo Verirken Kaslarınızı Kaybetmeyin

Diyette proteinin önemi büyüktür. Spor yapmasanız dahi protein alımına dikkat etmelisiniz. Kas kitlenizi artırmanın yolu yeterli oranda protein ve karbonhidrat tüketimine ağırlık verilmesidir. Süt ve yoğurt tüketimini artırarak protein ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılarsınız. Egzersiz yapıyorsanız spor yapmadan bir saat önce protein takviyesi yapmanız gerekir.

Sağlıklı karbonhidrat tüketimi çok önemli. Ekmek yerine yulaf, ceviz, fındık gibi besinlerden karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamalısınız.

kas eritmeden diyet

kas eritmeden diyet

Lif bulunan gıdalar doyma hissini artıracağı gibi sindirimi rahatlatır. Diyet esnasında bolca yeşil yapraklı sebze tüketmeye özen gösterin. Yeşil yapraklı sebzelerde bulunan B vitamini kilo vermenizi kolaylaştırır.

Sabahları erken kalkmak ise çok önemeli. Sabahları yağsız peynir ve yağsız süt içeren menü hazırlarsanız protein alımınıza destek sağlarsınız. Özellikle antrenman öncesi ve sonrası kaslarınız yorulacağı için protein desteği şart. Ağırlık kaldırıyorsanız birden hızlı yapmayın. Günden güne ağırlıklarınızı artırın ve sayısını yükseltin. Gece ağır yemeklerden uzak durulmalı ve yatmadan iki saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz.

Yanıtla