Dalgalı Saçlara Kavuşmak İçin Bazı Öneriler

Kadınların bazıları düz saçı severken bazıları ise dalgalı saçları çok sever. Aslında doğal, hacimli ve dalgalı saçlar kadında daha çok dikkat çeker. Böyle bir saç modeline sahip olmayı belki de birçok kadın istemiştir. Eğer siz de daha dolgun daha çekici ve daha hacimli olan dalgalı saçlara sahip olmak istiyorsanız size bu yazımızda bazı tekniklerden söz edeceğiz. Muhteşem dalgalara ulaşmak için bu tekniklerden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

dalgalı saç

dalgalı saç

Saç Tipine Göre Dalgalı Yapma Yöntemleri

Birçok kadının saç tipleri farklıdır. Kimisi ince telli saçlara sahipken kimisi kalın telli saçlara sahip olabiliyor. Eğer düz saçlara sahipseniz saçlarınızı kısa ve hızlı bir şekilde dalgalı hale getirebilmek için saçlarınızı köpük ürünü kullanabilirsiniz. Bunun üzerine saçınızı dörde bölüp böldüğünüz tutamları elinizle kıvırın ve kurutma makinesiyle bu şekilde kurutun. Ne kadar çevirirseniz dalgalar o kadar daha güzel olacaktır.

saç

saç

Zaten dalgalı saçlara sahipseniz bunu hacimli şekle getirmek çok da zor olmayacaktır. Saçlarınızın kulak üzeri kısmındaki bölümünü alıp örün ve kurutma makinesi ile gördüğünüz örgüleri kurutun. Kısa zamanda dalgalar şekilli bir hal alacaktır. Eğer saçlarınız kıvırcık bir yapıda ise dalgalı hale getirebilmek için önce saç düzleştiricisi kullanmanızı öneriyoruz. Saçlarınızı hafif bir şekilde düzleştirdikten sonra dörde ayırıp örün ve kurutun. Daha sonra açın. Açtıktan sonra saçlarınızdaki çekici dalgaları gördüğünüzde bu yöntemden bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Yanıtla