Rinoplasti ve 3D Mask Tekniği Nedir?

20 yılı aşkın süredir uygulanmakta olan rinoplasti tekniğinde günümüzde büyük gelişmeler yaşanıyor. Hastalar bugün çok daha eğitimli ve son derece doğal görünümlü sonuçlar istiyorlar. Keskiler ve tokmak, rinoplastinin eski araçlarıdır. Günümüzde, son derece özelleştirilmiş elektrikli el aletleri, kemiği çok dikkatli ve hassas bir şekilde şekillendirmek için kullanılıyor. Bir kemik kıvrımı yumuşatılıp, burun köprüsünün önemli alanı yeni bir profile kavuşturulabiliyor. Üstelik yeni 3D maske yöntemi ile sürpriz bir sonuçla karşılaşma olasılığınız bile ortadan kaldırılabiliyor.

3d maske

3d maske

Burun Estetiğinde Mikro-Rinoplasti ve 3D Mask Teknikleri

Rinoplasti veya “burun estetiği” burnu yeniden şekillendiren ve en fazla talepgören bir yüz plastik cerrahi prosedürüdür.Prosedür tipik olarak burun deliklerinin daraltılması, büyük bir burun kümesinin çıkarılması, burun ucunun keskinleşmesi ya da diğer estetik ya da işlevsel iyileştirmeleri içerebilir. Geleneksel burun estetiğinin günümüzde en gelişmiş versiyonları ise Dr. Yakup Avşar imzasını taşıyor. Devrim niteliğindeki çalışmaları ile dikkat çekenDr. Yakup Avşar,mikro-rinoplasti ve 3D Mask (üç boyutlu maske) yöntemlerinin başarısı ile birlikte tüm dünyada bu yeni uygulamalardan yararlanmak isteyen hasta ve meslektaşları arasında yoğun günler geçiriyor.

Mikro-Rinoplasti Nedir?

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen mikro-rinoplasti tekniği, kısa sürede yaygınlaşarak tüm dünya genelinde de uygulanmaya başlandı.  Bu gelişmiş teknik bir mikro motor sistemi ile birlikte uygulanıyor. Dr. Yakup Avşar,çok hassas bir teknik olan mikro motor sistemi ile birlikte kullanılması için spesifik olarak mikro motor uçları tasarladı. Bu özeluçlar, çok küçük ölçekteki operasyonların başarısında çok önemli bir role sahip. Hem operasyonu yapan hekimin ihtiyaç duyulabileceği tüm işlemleri kolaylıkla yapılabilmesine olanak tanıyor, hem de operasyon sonrası hasta memnuniyetinde artış sağlanıyor.

estetik işlemi

estetik işlemi

Mikro Rinoplasti Açık ve Kapalı Burun Ameliyatları için Uygun mu?

Son derece hassas bir müdahale gerektiren burun estetiği uygulamalarını daha kolay kılabilen mikro-rinoplasti tekniği, duruma göre açık veya kapalı bir burun ameliyatı olarak yapılabiliyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen mikromotor sistemi ve endoskopi teknolojisinin kompleks bir şekilde uygulandığımikro-rinoplasti tekniği ile burun kemiği, burun kemeri, burun kökü, burun kıkırdakları, burun ucu üzerinde tasarlanan bu çok küçük müdahaleler bir sanatçı zarafeti ile gerçekleştiriliyor.

Mikro-rinoplasti tekniği endoskopi teknolojisi ile birlikte kapalı burun operasyonlarında da başarı ile kullanılabiliyor. Müdahale sırasında 20 kat büyük görüntüleme teknolojisine sahip endoskopi kameraları ile burun ucundan burun boşluğuna kadar tüm burun bölgesi mikro ölçekte operasyonun tamamlanması için büyük kolaylık sağlıyor. Açık burun ameliyatlarını zorunlu kılabilen müdahaleler dışında bu yeni teknik için kapalı burun ameliyatları daha fazla konfor sunuyor.

3D Maske Tekniği ile Burun Tasarımı ve Kozmetik Cerrahi

Dr. Yakup Avşar, bir ilke imza atarak burun estetiği operasyonlarını 3D tarama ve baskı yöntemiyle tamamen yeni bir seviyeye getirdi.Rinoplasti ameliyatlarından sonra nasıl görünebilecekleri konusunda hastalara gerçekçi bir bakış açısı sunma konusundaki tutkulu özeni ile Dr. Yakup Avşar uzun yıllardır, bunu elde etmek için üç boyutlu fiziksel modeller yapıyor.Fiziksel modellemeyi daha kolay hale getiren 3D yazılımın ortaya çıkışı ile birlikte, son taranmış görüntü, ameliyattan sonra hastanın muhtemel neye benzeyebileceğini tasarlıyor.

Görüntü daha sonra 3D sisteme bağlı 3D yazıcısına gönderiliyor. Yüz maskeleri beyaz bir toz ve “lazerle sinterleme” adı verilen bir süreçle bastırılıyor. Kesilmiş ve temizlenmiş maskeler sertleştirme tamamlandığında bir çözeltiye daldırılıyor ve baskı işleminin son aşamalarında maskeye renk ekleniyor. 3D maskeyi yüzünde deneyebilen kişi yeni imajını gördüğünde, talebi halinde maske yenilenebiliyor. Nihai anlaşma sonrasında riske girmeden, kişinin istediği burun operasyonu tamamlanıyor.

Yanıtla