Çocuk Odaları İçin Düzen Önerileri

Çocuk odalarında düzen sağlamak için bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Çocukların odalarını daha kullanışlı hale getirmek için küçük püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Odalar dar ise kompakt yataklar kullanın. Kompakt yataklar ile çocukların odalarını daha kullanışlı hale getireceğiniz gibi derli toplu görünmesini de sağlarsınız.

çocuk odası

çocuk odası

Çocuk Odalarını Nasıl Kullanışlı Hale Getirirsiniz

Kitap, oyuncak ve aksesuarlar için mutlaka duvarlara raflar koyun. Dekoratif raflar kullandığınız zaman görsel olarak güzel görüneceği gibi eşyaların daha toplu durmasına da yardımcı olur. Küçük odalarda ise yüksek yatak modelleri kullanabilirsiniz. Odayı dikine dekore ettiğiniz zaman daha çok yer kazanmış olursunuz.

Meyve kasalarını süsleyerek oyuncak kutuları yapabilirsiniz. Şık görüneceği gibi çocukların oyuncaklarını koyacağı bir alan yaratırsınız.

çocuk odası dekoru

çocuk odası dekoru

Kasaların alt kısmına yerleştireceğiniz tekerlekler ile çocuklar hem oyun oynarken toplama alışkanlığı da kazanmış olur. Dekore ederken açık renklerden de bolca yararlanın.

Estetik görünüm vermek için duvarlardan bolca yararlanın. Duvarlara dekoratif kutular da koyabilir ve o kutular çocuklarınızın eşyalarını doldurabilirsiniz. Duvarlara tahta raflar koyabilir ve oraya oyuncak ya da kitap yerleştirebilirsiniz. Masa modelinde ise duvara monte edilenleri tercih edin ve yerden kazanın. Duvara monte edilen masalar kullanım kolaylığı sağladığı gibi çocuklarınızın çalışması bittiği zaman tekrar katlanıp duvara monte edilir ve yeni alan yaratmış olursunuz. ilginç fikirler ile çocuk odalarını daha kullanışlı hale getirmek sizlerin elindedir.

Yanıtla