Çamaşır Makinesinin Ömrünü Uzatmanın Yolları

Çamaşır makineleri günümüzde kadınların adeta eli ayağı oldu. Çamaşır makinesinin olmadığı bir ev yok. Zaten çamaşır makinesinin bir evde olmayışı da hayal dahi edilemez. Çünkü evde ciddi bir iş görüyor ve insanlara günlük hayatta büyük yardım ediyor. Yani bir nevi hayatı kolaylaştırıyor. Peki çamaşır makinelerinin ömrü nasıl uzun olur?

çamaşır makinesinin ömrü

çamaşır makinesinin ömrü

Çamaşır makineleri önemlidir ve fiyat olarak da biraz pahalı olabiliyor. Yani her zaman alınacak bir şey değil. Bu yüzden iyi bakmak gerekiyor çamaşır makinelerine. Çamaşır makinesinin ömrünü uzatmanın en etkili yolu makineyi temiz tutmaktan geçiyor. Bu yüzden siz de çamaşır makinenizi temiz tutun ve ömrünü de böylelikle uzatmış olun.

Makineyi Temiz Tutun

İlk olarak yapmanız gereken şey çamaşır makinesini sık çalıştırmamaktır. Belirli aralıklarda çalıştırın makinenizi. Çok fazla yormayın. Temizlik aşamasında da yıkama bittikten sonra hemen makinenin kapağını kapatmayın. Makineyi her yıkamadan sonra havalandırmaya özen gösterin. Çamaşır makinesini temiz tutmanın bir başka yolu da kapaktaki kauçuk yapıdaki contadır.

çamaşır makinesi

çamaşır makinesi

Her yıkamanın ardından o kauçuk contanın yüzeyinde kalan deterjanları temizleyin. Tam manası ile temiz bir halde yeni yıkamaya hazırlayın çamaşır makinenizi. Çamaşır makinesinin bel kemiği olan şey deterjandır. Her yıkamadan sonra deterjanların konduğu deterjan kabını iyice bir temizleyin. Deterjan kabını temizlemek için çalkalamak etkili olacaktır. Ayrıca son olarak da ayda bir makineyi dezenfekte etmek amacıyla sirke ve deterjan ile makineyi boş çalıştırın.

Yanıtla