Antalya Tatilinde Görülmesi Gereken Yerler

Tatil için tercih ettiğiniz Antalya’da elbette ki deniz ve güneşin keyfini çıkarmak en büyük arzunuz. Lakin, Antalya tatilinizde görmeniz gereken 10 yer var. Öncelikli olarak Antalya tatilinde ziyaret edilmesi gereken ilk yer Kaleiçi olmuştur. Kaleiçi eskisi kadar popüler olmayan bir yer olarak nitelendirilse de son dönemlerde yeniden eski ihtişamına kavuşmuştur.

Antalya

Antalya

Antalya tatilinizde ziyaret etmeniz gereken adreslerden birisi de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya’nın müzesini gezmektir. Birçok eseri bir arada görmek sizleri şaşırtacaktır. Antalya ziyaretinde görülmesi gereken 3’ncü adres Termessos kaplıcaları olmuştur. Gününüzü geçirmek için eşsiz bir tarihe sahip olan kaplıcalar, sizleri bambaşka bir dünyaya götürecektir.

Şelaleler Kenti Antalya’da Plajları Ziyaret Etmelisiniz

Antalya şelale bakımında da birçok tatil şehrinize nazaran eşsiz akarsu güzelliklerine sahiptir. Ziyaret edilmesi gereken adreslerden birisi de Düden şelalesidir.  Muhteşem görüntüsü ile serinleyeceğiz bu eşsiz doğa güzelliği önünde  mutlak olarak fotoğraf çektirmelisiniz. Antalya ziyaretinde özellikle ilk kez Antalya’ya gidecek kişiler tarihi atmosferi solumak için Perge Antik Kenti ziyaret etmeli bol bol fotoğraf çekmelisiniz.

Antalya tatili

Antalya tatili

Antalya tatilinde görülmeden dönülmemesi gereken adreslerden birisi de Antalya marina olmuştur. Muhteşem güzelliğe sahip marina bölgenin turist çeken adreslerinden birisidir. Şelaleleri ile dikkat çeken Antalya’da kurşunlu şelaleleri görülmesi gereken yerlerden birisi olduğu gibi serinleyebileceğiniz tatil adresidir. Hadiran kapısı, kaleiçi marina, kaputaş, lara ve konyaaltı plajları da mutlak olarak görülmesi gereken önemli yerlerdir.

Yanıtla