Bahçenizi Daha Güzel Hale Getirmenin Yolları

Dış mekan ve bahçe düzenlemesi ile bahçenize estetik bir görünüm kazandırırsınız. Bahçenizin büyüklüğü ve bahçenin konumu da dekorasyonda önemlidir. Bahçenizin ölçüsünü bildiğiniz zaman daha kolay düzenlersiniz. Havuz, mini heykeller, yemek masası, çiçekten yataklar ya da salıncak bahçenin görünümünü daha estetik hale getirir.

bahçe

bahçe

Bahçe Düzenlemesinde İpuçları

Ağaçları konumlandırırken ışık düzenini de dikkate almalı ve ışığı düzenli şekilde yerleştirmelisiniz. Ağaç diplerine koyacağınız küçük spot lambalar ya da direk lambalar ile bahçenize güzel bir ışıklandırma sistemi sağlarsınız. Önemli olan ışıklandırma sistemini yapmak v doğru açıyı yakalamak.
Bahçeniz küçük ise hayal gücünüzü geliştirin ve sebze ekeceğiniz küçük bölümler yapın. Küçük bir yürüme yolu da bahçeye güzel ve ferah bir görünüm kazandırır. Ufak maliyetler ile güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Tahta sandalyeler, renkli minderler ya da bambu bir masa da bahçeye farklı bir tarz getirir. Çakıl taşları ile kaplı ufak bir yürüme alanı da yapabilirsiniz.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Bahçe duvarlarınızı sarmaşık gülleri ile hareketlendirebilirsiniz. Çok fazla abartıya kaçmamalı ve gözleri yormayacak renkleri seçmelisiniz. Led lambalar tasarruflu olduğu için bahçe ışıklandırmasında kullanabilirsiniz. İlginç saksılar, modern veya klasik masa ve sandalyeler ile bahçenize küçük bir oda da yapabilirsiniz. Hayalinizi kurun ve bahçe tasarımı için zarif aksesuarlardan da yararlanın. Saksılar ise bahçenin olmazsa olmazlar. Görsel olarak özellikle saksı çiçeklerinden yararlanmalısınız.

Yanıtla