Bahçe Mobilyası Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Açık hava alanlarına prestij katacak mobilya seçerken konforlu ve fonksiyonel olmasına da dikkat etmelisiniz. Dış ortam şartlarına uygun olduğu kadar dayanıklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Kısa sürede deformasyona uğrayan ürünlerden kaçınmalısınız.

bahçe masası

bahçe masası

Zorlu hava şartlarına direnç gösteren mobilyaları seçerseniz ömürleri de uzun olur. Kolay şekilde taşınmalı ve kullanmadığınız zaman katlanabilmeli. Yağmurdan, güneşten ve tüm sert hava koşullarından etkilenmeyen ürünlerden seçmeye özen göstermelisiniz.

Bahçe Mobilyası Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Hasır mobilyaların örgü detaylarına dikkat etmeli ve örgülerin gergin, düzgün yapıda olup olmadığına bakmalısınız. Dört mevsim kullanılabilen, esnek ve gerilmeye dayanıklı sentetik rattan olan mobilyalar, kolay temizlendiği için sıklıkla tercih ediliyor. Teak ağacı doğadaki en sert ağaçlardan biridir. Teak ağacından mobilya seçecekseniz, A kalite olmasına ve devlet lisanslı ormanlardan kesildiğine emin olmalısınız. Ağacın yaşını da sormayı ihmal etmeyin.

bahçe mobilyası

bahçe mobilyası

Alüminyum bahçe mobilyaları ise her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Okside olmadığından uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Leke tutmadığı gibi dış mekanlara da renk getiriyor. Sabunlu bir bez ile kolay şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilyaların konforlu olması da sağlığınız açısından önemlidir. Bel ve sırt ağrılarına neden olmamalı. Bahçe mobilyalarında kullandığınız minderleri ise çok sert olandan seçmemelisiniz. Mobilya ile uyum sağlamalı ve terletmemeli. Bahçe mobilyaları hem göze hitap etmeli hem de size rahatlığı sunmalı.

Yanıtla