Aşırı Terliyorsanız Diyetinizi Değiştirin

Birçok insan, bazı yiyecek ve içeceklerin normalden daha fazla terlettiklerini veya tatsız bir vücut kokusu oluşturduğunu fark eder. En yaygın suçlu; kafeinli içecekler, alkollü içecekler, sarımsak ve soğanlardır. Normal bir terleme sağlıklıdır ve vücudunuzun yenilenmesi için gereklidir. Ancak Hiperhidroz ciddi sorunlar anlamına gelebilir ve bunu önlemek için, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek gibi yapabileceğiniz basit önlemler olabilir.

terleme

terleme

Beslenme ve Aşırı Terleme İlişkisi

Gününüze bir iki fincan kahve ile başlamak istiyorsanız, ancak terleme miktarınızdan pek hoşlanmıyorsanız karar vermeniz gerekir. İçeceğinizin ısısı iç sıcaklığını artıracak ve ter atmaya başlamanız için kafein merkezi sinir sisteminizi bilgilendirecektir ve ter bezlerini harekete geçirtir. Elbette, buzlu, kafeinsiz kahveye geçebilir ve problemi tamamen önleyebilirsiniz.

Bazı gıdalardan kaçınma, koltukaltında terlemeyi kesmeye de yardımcı olabilir. Kapsaisin içeren biber, sarımsak, soğan gibi baharatlı yiyecekler yediğinizde ter bezlerinize sinyal gönderilir ve ter bezleri vücudunuzun soğuması gerektiğini düşündüğü için, ter atmaya başlarlar.

terlemek

terlemek

terlemek

Aşırı terleme, kalp hastalığı, hipertiroidizm, hipoglisemi, lösemi, menopoz, tüberküloz, stres ve anksiyete bozuklukları gibi çeşitli sağlık sorunlarının bir semptomudur. Beta blokerler ve trisiklik antidepresanlar gibi bazı ilaçlar aşırı terlemeye neden olabilir. Her zamankinden daha fazla terleme yapıyorsanız veya olağandışı zamanlarda, altta yatan bir hastalıktan veya tedavi edilmesi gereken tıbbi durumdan kaynaklanmadığından emin olmak için doktorunuzu ziyaret edin.

Yanıtla