Tadilatınızı Yeşilleştirmenin 4 Fonksiyonel Yolu

Evinizi yenilemeyi mi planlıyorsunuz? İster bodrum katında, ister mutfakta tadilat yaparken yerleşim planlarından fikstürlere ve döşemelere kadar, projenizin mümkün olduğunca enerji açısından verimli ve antitoksik olmasını sağlamak için düşünebileceğiniz birçok şey detay mevcut. İşte, sadece 4 temel yol:

  1. Yeşil dostu bir yapı görevlisi arayın

Zamanla, çoğu inşaatçılar yeşil bina seçenekleri ile bilgili ve deneyimli olacaklar, çünkü bu malzemeler ve teknikler pratik ve çevreye karşı sorumludur. Fakat şu an için, sağlıklı ve verimli bir yeniden şekillendirme yapmak için en iyi yol, malzemenin bir kısmını projenin başlangıcından önce kendimiz araştırıp, bunları deneyime sahip bir müteahhit ve yeni uygulamalara açık bir zihinle sunmaktır.

  1. Malzemelere dikkat edin

Geleneksel yapı malzemeleri, formaldehit boyalar, dolap ve yapıştırıcılardaki VOC’lere kadar pek çok popüler yalıtımdan evinize getirmek istemeyeceğiniz her türlü kimyasala sahip olabilir. Toksik olmayan boya, silikon veya kaplama alternatifleri bulmak zor olabilir ve malzemelerinizi özel sipariş etmek zorunda kalabilirsiniz.

  1. Enerji verimliliğine odaklanın

Daha önce yapmadıysanız, bu fırsattan istifade ederek enerji verimliliğine odaklanın. Evinizin tadilatı için en etkili, en az zehirli izolasyonu seçin. Aynı şekilde, mutfak ocağınızdan buzdolabınıza, kombinizden ampullerinize kadar, enerji tasarruflu ekipmanları tercih edin. Alternatif ısıtma ve soğutma kaynaklarını da düşünün.

  1. Akıllı peyzaj tasarımı ekleyin

Tadilat projenizin çevresindeki peyzajı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Yeni bahçe alanları düşünüldüğünde, su tasarrufu, yağmur drenajı, rüzgar ve gölge etkilerini göz önüne alın. Üzüm sarmaşıklarından veya meyve ağaçlarından gelen gölgeleme gibi çeşitli amaçlara hizmet eden bitkileri binanıza dahil etmeyi düşünün.

Yanıtla