Uyumlu Ev Dekorasyonu Yaratma

Ev dekorasyon uygulamalarında farklı stiller arasından kendinize en yakın olanı seçerek evinize uygulayabilirsiniz. Bu dekorasyon stilleri arasında yer alan uygulamaları yaratmak size zor geliyor ise uyumlu ev dekorasyon stilini de tercih edebilirsiniz. Genel olarak evlerden en çok karşımıza çıkan uyumlu ev dekorasyonu aslında renklerin ve tasarımları birbiri ile uyumlu olarak seçilerek bir bütünün oluşturulmasıdır. Hangi renge hangi rengin daha uygun olacağını belirleyerek buna göre seçim yapmalı ve sonrasında ise dekorasyonunuzu buna göre tamamlamalısınız.

Renk Uyumu

Uyumlu ev dekorasyon tasarımlarında renklerde uyumunda sağlanması aşamasında elbette tek renk üstünde hareket edilmez. Tek rengin yaratacağı seçim boğucu bir ortam olabilir. Temel de belirlenen ve en çok kullanılan renk üstüne ilave edilecek olan farklı tonlar uyumun da beraberliğini yaratacaktır.

Temel renk seçiminde açık tonlar olan beyaz, krem, sütlü kahve gibi açık tonlara yer açmak istiyorsanız bu rengin üstüne koyu ya da açık tüm renkler uyum sağlar. Fakat koyu kahve, yeşil, sarı ya da turuncu gibi renklere ise uyum sağlayacak olan tonlar ile uyum tasarlanması gerekir.

Yeşil ile sarı uyumu sağlanabilirken aralara kremleri de ekleyerek daha açık bir ton uyumunu yakalayabilirsiniz. Kahveye genel olarak krem tonları uysa da aralara sarı rengi de ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra lacivert ya da mor renkleri ise beyaz ile uyumludur.

Yanıtla