Bebeğinizi Emzirirken Bu Hatalara Düşmeyin

Her kadının hayali şüphesiz ki anne olmaktır. Annelik her duygunun üstünde bir duygudur. Her kadın bu duyguyu tatmak ister. Dünyaya bir evlat getirmek, o evladın gelişine en başından beri tanık olarak ona bağlanmak ister. Günümüzde bunun heyecanı ile pek çok yeni anne hatalar yapıyor. Bu hataların büyük çoğunluğu da bebek emzirme zamanlarında oluyor.

emziren anne

emziren anne

Kilo Vermekte Acele Etmeyin

Hamileliğin ardından bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Elbette bebeğiniz dünyaya geldikten sonra hamilelikten kalan bazı kilolarınız olacak. Bunlar için acele etmeye gerek yok. Hemen kilo vermeye çalışmak size ve anne sütünüze zarar verebilir. Biraz beklemenin kimseye bir zararı olmayacaktır. Bebeğin emzirilme saatleri çok önemlidir. Günümüzde 3 saatte bir emzirilmesi hususunda bir inanış var. Bu bir nebze doğru olabilir ama esasında doğru olan şey bebeğin istediği her anda emzirilmesidir.

emzirmek

emzirmek

Bebeğiniz böyle bir talepte bulunduğunda ona istediğini verin. 3 saat beklemenize gerek olmayacaktır. Yeni anneler ilk 6 ay içinde çeşitli endişelere kapılıyor. Ya bebek susuz kalırsa gibi. Bebekler ilk 6 ay su içmez. Bu yüzden bebeğinize su vermeye çalışmayın. Her şeyden önce emziren ve yeni doğum yapmış bir anne olduğunuz bilincinden asla ayrılmayın. Bunu sakın unutmayın. Emzirme döneminde ağır egzersizlerden kaçının. Mama vermeye kalkmayın. Sütüm yetmiyor tarzında endişelere de mahal yok. Eğer böyle bir sıkıntınız varsa doktorunuza danışın.

Yanıtla