Doğal Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Cildimiz vücudumuzdaki en hassas noktalar olan bir tanesidir. Her insanın farklı farklı cilt tiplerine sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Yağlı ciltler kuru ciltler bu tiplerden en çok bilinenleridir. Kuru cilt tipi sahibi olan kişiler özellikle nemlendirme konusunda çok büyük sorunlar yaşarlar. Nemlendirici krem bu nedenle birçok kişinin en sık kullandığı kozmetik ürünlerinden bir tanesi. Hatta bazılarının su gibi tükettiği kremler hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Fakat bu kozmetik nemlendirici krem ürünlerinde ne yazık ki bir daha çok kimyasal madde mevcut. Eğer bir de hassas cilde sahipseniz bu tarz ürünler cildinizde kaşıntı ve kızarıklık problemlere sebebiyet verebilir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza doğal yollarla cildinizi nasıl nemlendirebileceğinizi anlattık. Mutlaka siz de okuyup yararlanın. Çünkü eğer kendiniz evde doğal krem nemlendirici yapabilirseniz nemlendirici kremlere çok büyük paralar vermekten kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda kimyasal madde içerikli ürünlerden cildinize uzak tutmuş olursunuz.

Doğal Nemlendirici Tarifleri

Cildim hangi doğal ürünlerle nemlendirebiliriz her şeyden önce bilmeniz gerekir ki kesinlikle ve kesinlikle özellikle de güneşli havalarda güneş kremi kullanmanız şarttır. Ek olarak günde en az 8 bardak su içmenizi tavsiye ediyoruz.
Zeytinyağı bilindiği gibi en doğal nemlendiricilerden bir tanesidir. Eğer cildinizde zeytinyağını ince bir tabaka halinde sürebilirseniz hem kırışıklık görünümü de azaltmış olursunuz.

cilt nemlendirme

cilt nemlendirme

Yine baldan maske tariflerinde yer alan doğal bir üründür. Geceleri yüzünüze biraz bal sürerseniz ve 20 dakika bu şekilde beklersiniz cildinizin her zamankinden daha önemli ve yumuşak olduğunu siz de fark edebilirsiniz. Gülsuyu yine birçok kadının cildini doğal yollarla nemlendirmek için tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Ama dikkat edin, yüzde yüz doğal gülsuyu kullanmanız şarttır.

Yanıtla