Çok Amaçlı Bakım Önerileri

Sağlıklı bir yaşam için kendimize son derece önem göstermemiz gerekiyor. O yüzden öncelikli kendimizi sevmemiz ve kendimize bakmamız son derece önem arz ediyor.

Kişinin sağlıklı bir yaşam için günlük yaşamında son derece basit yapabileceği şeyler onun çok daha kaliteli ve sağlıklı yaşamasına katkı sunacaktır.

Biz de bu yazıda sizlere çok amaçlı günlük her ortamda yapabileceğiniz bakım önerilerinden bazılarını sıralayacağız.

bakım

bakım

İşte O Öneriler

Size söyleyeceğimiz ilk öneri kolayca yapabileceğiniz bir uygulama. Türk kahvesini içtikten sonra kalan telvesi ile cildinize maske yapabilirsiniz. Dilerseniz bu karışıma bir miktar da şeker katabilirsiniz. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan sıkılık kaybına karşı cildin sıkılaşmasına olanak veren düzenli kullanım ile cildin daha sıkı olmasını sağlayan bir bakım kürüdür.

Bir diğer önerimiz biraz uçuk görünmekle beraber süt banyosu.  Banyo suyunuzu sütle karıştırır o şekilde banyo yaparsanız bir süre sonra cilt tonunuzun eşitlendiğini, kırışıklıkların azaldığını  dokusunun kusursuz görünmeye başladığını göreceksiniz.

erkek bakım

erkek bakım

Benzer bir durum İngiliz tuzu banyosu için de geçerli ve bu banyonun süt banyosuna göre farkı kan dolaşımını hızlandırması, kalp sağlığına iyi gelmesi, sivilce ve aknelerden cildinizin kurtularak pürüzsüz görünmesini sağlaması.

Yağ gargarasını da unutmamak lazım. Hindistan cevizi ya da susam yağı ile yapılacak olan bir gargara dişlerinizin beyazlamasına, çürüklerden korunmasına, nefesinizin tazelenmesine katkı sunar.

Tüm aromatik yağların baş ağrısına da iyi geldiğini belirtmek gerekir. Özellikle lavanta yağı hem baş ağrısına iyi gelir, hem de sivilcelerden kurtulmanızı sağlar.

Yanıtla