Düşük Kaşlar Nasıl Kalkık Gösterilir?

Yüz ifadesinde bazı hileler ile yüzünüzün daha güzel durmasını, ciddi duruşunu ya da samimi olmasını sağlayabilirsiniz… Bunlar için yapabileceğiniz birçok yöntem olsa da bunlardan biri de kaşların kalkık gösterilmesi konusudur. En çok günümüzde kadınların istediği ve tercih ettiği kaş kalkık oluşu konusunda birçok sebep olsa da yüzün daha az yorgun olduğunu gösterecektir. Daha çekici olmak ve alımlı bir görünüm kazandırmak için siz de kalkık kaşlara kavuşabilirsiniz.

İlk olarak doğal bir şekilde kaşlarınızın kalkık olmasını istiyorsanız, doğru kaş alımına özen göstermelisiniz. Profesyonel şekilde kaşların alınması için bir kuaför ile çalışabilir ve destek alabilirsiniz. Yüzünüze göre doğru şekilde alınırsa, hoş bir görünüm kazandırmanız da mümkündür.

Ameliyatsız bir şekilde güzellik uzmanları aracılığıyla siz de kaş modelleri sayesinde kaş kaldırma yapabilirsiniz. Kaş kaldırma teknikleri konusunda profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz en iyi güzellik uzmanlarıyla çalışabilir ve kaş kaldırma tekniklerinde destek alabilirsiniz.

Masaj yapmak ya da kaş taraması gibi teknikler, en çok bilinen yaygın kaş kaldırma teknikleridir. Bunlarla beraber biten rimel fırçası kullanılabilir ve zeytinyağına batırılarak yukarı doğru hareket ettirip kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Zeytinyağıyla besleyeceğiniz kaşlarınız, kıl kökleriyle kalkık halini almış olacaktır.

Kalkık Kaş İçin Makyaj Hilelerine Başvurun

Her makyaj yönteminde olduğu gibi kaşlara yapacağınız çeşitli makyaj dokunuşlarıyla beraber kaşların kalkık olmasını sağlayabilirsiniz. Kozmetik noktasında düşük kaşlarla birlikte siz de farklı ürünler deneyebilir ve istediğiniz gibi kaş kaldırıcı kalemlerle beraber kaşlarınızın daha alımlı yüz hattına sahip olacağınız şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı şekilde kaş aydınlatıcı ürünler kullanabilir ve kalkık kaşa bu şekilde de sahip olabilirsiniz. Bej ya da pembe renginde kaş aydınlatıcısı kullanabilirsiniz. Doğru kaş fırçasıyla beraber kaş farı veya kalemini kaşa uygulayarak istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Kaşların boş alanları doldurularak üst kısma doğru uygulama yapıldığında kalkık bir kaşa sahip olmayı siz de makyaj hilesiyle beraber başarabilirsiniz.

Operasyonsuz kaş kaldırmak için yapabileceğiniz bir başka teknik ise, masajdır. Parmak ucuyla birlikte her gün birkaç kere olmak üzere 5 dakika uygulanacak masaj tekniğiyle beraber parmaklarınızın ucuyla kaş kemiğine bastırıp yukarı doğru yapacağınız masaj sayesinde kaşlarınızın daha da dik, kalkık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yanıtla