Koltuk Altı Kararması Gideren ve Terlemeyi Önleyen Kür

Terleme sonrasında özellikle yaz aylarında üst giyimde oluşan ıslak görüntü koltuk altında yoğun olarak karşılaşılır. Bu ıslaklığın yanı sıra kötü koku ise son derece rahatsız eden bir duruma sebep olmaktadır.

gül suyunun yararları

Terleme aslında vücudun doğru şekilde çalıştığının göstergesi olup zararlı toksinlerin de beden de atılmasıdır. Sağlıksız beslenen kişilerde ya da gerekli olan kişisel hijyenine önem vermeyenlerde ise ter kokusu son derece yoğun bir şekilde yaşanır. Ter kokusunun yanı sıra kadınların bir diğer sıkıntısı ise koltuk altı kararmasıdır. Bu durum ise yaz aylarında giyimlerde de görülecek olan zorluğa işaret etmektedir.

Koltuk altı kararmasının yanı sıra terlemenin de önlenmesi için ise limon kürünü kullanabilirsiniz. Anti septik özelliğe sahip olan limon aynı zamanda zararlı bakterilerin de oluşumuna yer vermezken aynı zamanda kötü kokunun da görülmesine engel olur.

Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

Limon kür için ise bir pamuk yardımı ile limon suyunu koltuk altına sürmeniz gerekir. Koltuk altınıza sürdükten sonra on beş dakika kadar bekletmeniz önerilir. Sonrasında ise durulamayı unutmamanız tavsiye edilir.

Limon kür uygulaması sadece kötü koku ve terleme düzenlemesi değil aynı zaman koltuk altında oluşan kararmanın da giderilmesinde etkilidir. Düzenli olarak yapılacak olan limon kürü ile koltuk altınızda oluşan kararmanın da kısa sürede giderilmesi mümkün olur.

Yanıtla