Kır Düğününde Nasıl Giyilmeli?

Kır düğünü günümüzde çok tercih edilen düğün tarzlarından biridir. Gelinlik, damatlık, masa dekoru, konukların kıyafetleri dahi konsepte uygun olur. Kır düğünleri için otellerin bahçeleri ya da uygun mekanlar seçilir. Büyük evlerin bahçeleri de düğün mekanı için uygundur. Kıyafet seçiminde ise doğal ve sade kıyafetler her zaman için uygundur.

düğün

düğün

Kır Düğününde Nasıl Giyilmeli?

Hafif ve ince kumaşlar kır düğün konseptine uygun seçimlerdir. Şifonlar, tüller ya da ipekli kumaşlar kır düğününde giyeceğiniz elbiseler olabilir. Keten özellikle yaz ayına uygun bir kumaş olduğu için kır düğününde bu tarz kıyafetlere de yer verebilirsiniz. Açık renkler ortam için uygun kıyafet tonlarıdır. Pudra pembesi, mint yeşili, açık bahar tonları özellikle seçeceğiniz renkler arasında olmalı.

İnce topuklu ayakkabılar yerine babet ya da bağlamalı sandaletler kullanabilirsiniz. Kır düğününde olabildiğince topuklu ayakkabıdan kaçınmanız önemlidir. Kır havasına topuklu ayakkabı uymadığı gibi gün içinde de sizi rahatsız eder. Doğal tonlarda makyaj ve saç modelleri yaparak kır havasına adapte olabilirsiniz.

kır düğünü

kır düğünü

Hafif kumaşlardan yapılan pantolonlar, mini elbiseler, şifon ağırlıklı elbiseler, etekler, pileli kıyafetler kır düğünü elbise modelleri arasında yer alır. İnce askılı elbiseler ve tulumlarda kır düğününde giyilebilecek kıyafetler arasında yer alır. O gün hem rahat olmalı hem de konsepte uygun davranmalısınız. Yaz aylarına özel rahat kıyafetler ile mükemmel bir kır düğününün tadını çıkarabilirsiniz.

Yanıtla