Her Bir Saç Tipine Uygun Olan Bazı Bakım Tavsiyeleri

Her insanda farklı tiplerde saçlar bulunuyor. Nasıl ki herkesin yapısı kendine ait ise saç tipleri de kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Kimisinde çok yağlı iken kimisinde inadına kuru olabiliyor. Kimisinde kalın teller varken kimisinde ince tel olabiliyor.

saç bakımı

saç bakımı

Bu farklı saç tiplerine aynı bakımı uygulamak çok yanlış olur. Yağlı tipte bir saçı olan kişi neden yağlı bir bakım maskesi uygulasın ki? Dolayısıyla bu yazıda siz değerli okuyucular için saç tiplerine uygun bazı bakım önerilerini sizlerle paylaştık.

Saç Tipinize Göre Tavsiyeler

Yağlı saçlara sahipseniz talk pudrası ile başınıza parmaklarınızı kullanarak düzenli olarak masaj yapmanızı tavsiye ederiz. Sonra bu pudrayı saçları iyice tarayarak yayın. Cansız ve ince saçlı kişilere tavsiyemiz ise daha az arıtıcı olan bebek şampuanlarını kullanmanız olacak.

saç tarama

saç tarama

Yıpranmış saçlara genelde boya, fön ve maşa gibi işlemlerden dolayı oluşur. Eğer siz de bu tip bir saç sahip iseniz size tavsiyemiz saçlarınızı ıslak iken taramamanız. Kuru iken taramalısınız. Ayrıca geniş dişli tarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla