Güzel Kalmak için Uyumadan Önce Bunları Uygulayın

Gün boyunca etkileyici güzelliğe sahip olmayı herkes ister. Güzel kalmak ve genç görünmek için yapmanız gereken bazı detaylar bulunur. İlk olarak kesinlikle makyajlı uyumayın. Cildinizi her gece düzenli olarak temizleyin. Makyaj ile uyuduğunuz zaman cilt sorunlarına davetiye çıkarırsınız. Uyuduğunuz zaman cilt kendini tamir ettiği için mutlaka temiz bir ciltle yatağa girin.

tonik

tonik

Uyumadan Önce Yaptıklarınız Güzel Kalmanızı Sağlar

Ellerinizin daha çekici görünmesini istiyorsanız, yatmadan evvel mutlaka yoğun nemlendirici içeren el kremi kullanın. Elinizin gece boyunca nemli kalmasını sağlarsanız, sabah kalktığınız zaman ellerinizin pürüzsüz olduğunu fark edersiniz. El kremi, elinizdeki kuruluğu ve sertliği önler. Cildinizin PH dengesi için geceleri tonik kullanın. Doğal tonik olarak gül suyu da kullanabilirsiniz.

ayak bakımı

ayak bakımı

Göz çevreniz için ayrı bir krem uygulamayı ihmal etmeyin. Göz makyajı ile kesinlikle yatmayın. Saçlarınıza ayrı özen göstermelisiniz. Gece yatmadan önce saçlarınızı fırçalarsanız, saç diplerinizin nemli kalmasını da sağlarsınız. Yastık kılıflarınızı düzenli değiştirmeyi ihmal etmeyin. İpek kılıfları tercih ederseniz, yüzünüzde herhangi bir iz bırakmayacağını da görürsünüz.

Ayak bakımı için ayaklarınıza nemlendirici krem ya da vazelin sürmeniz önerilir. Ayağınızın temiz kalmasını sağlarsanız nasır oluşmaz ve yumuşak bir görünüme kavuşur. Yatmadan önce mutlaka dişlerinizi temizleyin. Diş ipi kullanıyorsanız, diş fırçalama öncesi uygulayın. Uykunuzu yeterli almaya özen gösterin. Uyku düzeniniz bozuk olursa kırışıklıklarınız daha erken oluşur.

Yanıtla