Bilimselliği Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri

Dönem dönem yeni diyetlerin ortaya çıkmasıyla hangi diyetin sağlıklı olduğunu anlamak biraz zorlaşıyor. Beslenme rutinimizi en doğru şekilde düzenlemek ise en önemli yöntemlerden birisi olarak en başta yer alıyor.

sağlıklı kilo vermek

sağlıklı kilo vermek

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Neler Yapmalıyız?

Her gün bol bol su içmek metabolizma hızını yüzde 30’a kadar arttırır ve kilo vermenizi hızlandırır. Sabahları tahıl ağırlıklı bir kahvaltıda yumurta yemek tok tuttuğu gibi kilo vermenize ve vücut yağ oranınızın azalmasına neden olur. Kahvaltı öğününü sakın atlamayın.

Şekersiz, kremasız ve aromasız kahve içmek yağ yakma hızını yüzde 30’a kadar arttırıyor. Yeşil çay kateşin adı verilen güçlü bir antioksidan içeriyor ve kafeinle birlikle yağ yakmaya ve metabozlimayı hızlandırmaya en yardımcı yöntemlerden birisi.

Yemeklerinizde trigliserid bakımından oldukça zengin olan hindistan cevizi yağını kullanmaya özen gösterin. Tatlandırıcı ya da şeker ürünlerinden tamamen uzak durmaya çalışın. Karbohidratları olabildiğince az tüketin ve hamur işlerinden kesinlikle uzak durun.

Yediklerinizi not alarak gün içerisinde ne yediğinizi kalorileriyle beraber not alabilirsiniz. Özellikle acı biberlerde bulunan kapsaisin metabolizmayı hızlandırır ve açlık hissini azaltır. Bu nedenle kapsaisin içeren yiyeceklere yönelmekte fayda var.

Düzenli olarak egzersiz yapın. Egzersiz yapmak stresi de azaltarak ruhunuza iyi gelecektir. Çok fazla lifli gıda tüketin. Lifli gıdalar hem sizi tok tutacak hem de sindiriminize yardımcı olacaktır.

Yanıtla