Youtube Adım Adım Avatar Ekleme Yöntemi

Ünlü video paylaşım platformunda Youtube’da hesap açmaya karar verdiniz ve hesap oluşturduktan sonra, kanalınızda görünen ve yorum gönderirken adınızın yanında görünen profil fotoğrafından başlayarak hesabınızın grafiğini özelleştirmek istediniz. Ancak, hala YouTube’u kullanmaya yeni başlayan biri olarak bunun nasıl yapıldığını bilmemeniz doğaldır. Şimdi adım adım youtube avatar ekleme işi nasıl yapılır görelim.

Bu içerik ile Youtube hesabınızla ilişkilendirmek için bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların her birinden avatar nasıl eklenir bilgisini öğreneceksiniz. Ancak, öncelikle, hesabınızın profil resmi olarak kullanılacak en iyi fotoğrafı seçmeniz gerekir. Hizmetin izin verdiği görüntülerin boyutunu ve türünü de öğrenmeniz, fotoğrafı belirlerken yararınıza olacaktır.

YOUTUBE AVATARINIZ, GOOGLE HESABINIZ İLE İLİŞKİLİDİR

Profil fotoğrafınızı, YouTube’a koymak için ayrıntılı bir prosedürü okumadan önce, söz konusu görüntünün Google hesabınızla ilişkili fotoğraftan başka bir şey olmadığını ve istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar değiştirebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Bununla birlikte, YouTube’da profil resmi olarak kullanmayı planladığınız fotoğrafın ünlü video paylaşım hizmetinin yönergelerine uyması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle seçilen görüntünün telif hakkı ile korunmadığından emin olun. Ayrıca, sanat eserlerinin ve ünlülerin fotoğraflarının yüklenmesine izin verilmediğini bilmelisiniz. Ancak, rahatsız edici veya çıplaklık gösteren tüm resimler kaldırılacaktır.

YÜKLENECEK OLAN AVATARIN TÜRÜ VE ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

Öte yandan, yüklenecek görüntülerin türü ve boyutu konusunda sınırlamalar olup olmadığını merak ediyorsanız, JPG, GIF, BMP ve PNG biçimindeki dosyaların kabul edildiğini, ancak animasyonlu GIF’lerin kabul edilmediğini bilmek yararlı olacaktır. Boyutlarla ilgili olarak, hem yükseklik hem de genişlik olarak 800 piksellik resimler yüklemeniz önerilir.

Youtube avatar ekleme işiniz tamamlandığında, profil olarak kullanılan görüntü, kendi kanalı içinde kare biçiminde ve videolarının altında yuvarlak biçimde (98 × 98 piksel boyutunda) görüntülenir. Ayrıca, genellikle YouTube’da yorum yaparsanız, profil fotoğrafı olarak ayarlayacağınız fotoğrafın, ilgilendiğiniz videoların Yorumlar bölümünde yayınlayacağınız mesajlarla birlikte görüneceğini de unutmayın.

BİLGİSAYARDAN AVATAR SEÇEREK YOUTUBE KANALINA EKLEMEK 

Profil fotoğrafını YouTube’a bilgisayarla koymak için, ünlü video paylaşım hizmetinin ana sayfasına bağlı ve sağ üstte bulunan Oturum Aç düğmesine tıklayın. Ardından Google hesabınızı seçin, uygun alana şifreyi girin ve ileri düğmesine basın.

Bundan sonra, sağ üstte bulunan adınızın ilk harfini tıklayın, görüntülenen menüden kanalınız seçeneğini seçin ve yeni açık sayfada tekrar adınızın ilk harfini tıklayın. Ardından düzenle seçeneğine basın, fotoğraf yükle öğesini tıklayın ve yüklemek istediğiniz resmi seçin. Son olarak, isterseniz, fotoğrafın, ilginizi çeken bölümünü seçin. Son öğesini tıklayın ve youtube avatar ekleme işiniz tamamlanmış oldu.

Öte yandan, henüz bir YouTube kanalınız yoksa, profil fotoğrafınızı düzenlemek için sağ üstte görünen adınızın ilk harfini tıklayın ve görüntülenen menüden Google hesabınızı yönetin seçeneğini belirleyin. Alternatif olarak, ana Google sayfasına bağlı olarak, hesabınızla giriş yapın (henüz yapmadıysanız) ve ardından sağ üstteki mektubu tıklayın ve Google Hesabı düğmesini tıklayın.

Şimdi, daha önce yapılan seçime bakılmaksızın, Hoş Geldiniz, [ad ve soyadı] kelimesinin üzerinde görüntülenen yuvarlak simgeyi tıklayın ve bilgisayarınızdan bir resim yüklemek için fotoğraf yükle sekmesini seçin, aksi takdirde geçmişte zaten resim yüklediyseniz, fotoğraflarınızdan bir seçenek belirleyebilirsiniz.

GOOGLE PROFİL FOTOĞRAFI

İlk durumda, bilgisayardan fotoğraf seçin düğmesini tıklayın, yüklemek istediğiniz görüntüyü tıklayın ve ilerleme çubuğunun% 100’e ulaşmasını bekleyin. Bu noktada, görüntüyü 90 ° sola veya sağa döndürmek istiyorsanız sol veya sağ seçeneklerine tıklayın. Ardından ekranda gösterilen talimatları izleyerek fotoğrafı kesin ve değişikliklerini tamamlayın.

Söz konusu resmi Google hesabınızın (ve YouTube dahil tüm ilişkili ürün ve hizmetlerin) profil fotoğrafı olarak kullanmak için profil fotoğrafı ayarlamış olacağınızı unutmayın.

Seçilen görüntünün YouTube’da hemen görüneceğini bilmek de yararlı olacaktır. Ancak, bazı durumlarda, değişikliklerin kanalınızda gösterilmesi birkaç dakika sürebilir.

AKILLI TELEFON VE TABLETLERDEN YOUTUBE AVATAR EKLEME 

Akıllı telefonlardan ve tabletlerden profil fotoğrafını YouTube’a koymanın mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız, cevap evettir. Ancak, Android ve iOS cihazlar için YouTube uygulamasını kullanarak artık bunu yapmak mümkün değil.

Android’de Google Profil Fotoğrafı

Google hesabınızın (ve dolayısıyla YouTube’un) profil fotoğrafını bir Android cihazdan ayarlamak için cihaz ayarlarına erişmeli ve buradan hareket etmelisiniz.

Ardından, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ana ekranındaki dişli çark simgesine basın, Android ayarları’na erişmek için Google girişine dokunun ve görüntülenen yeni ekranda Google hesabı seçeneğini seçin.

Şimdi, üstte görünen Google hesabının değiştirmek istediğiniz şey olduğunu doğrulayın, aksi halde aşağı ok simgesine basın, Başka bir hesap kullan ögesini seçin ve ilgilendiğiniz hesapla giriş yapın ve verileri ilgili alanlara ekleyin.

Şimdi, profil fotoğrafını ayarlamak için kişisel bilgiler sekmesini seçin, Profil bölümünü bulun ve fotoğraflar ögesinin yanındaki kamera simgesine basın. Ardından adınızın ilk harfine dokunun. Fotoğraf yükle seçeneğini belirleyin ve kullanılabilir seçeneklerden birini belirleyin. Kamera ile yeni bir fotoğraf çekebilir ya da dosya yöneticisinden yeni bir fotoğraf seçimi yapabilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra, resmi çekin veya ilginizi çeken birini seçin, yüklemenin tamamlanmasını bekleyin ve youtube avatar ekleme işiniz otomatikman tamamlanmış olur.

YouTube’da iPhone iPad Fotoğrafı

İPhone’unuz veya iPad’iniz varsa, profil fotoğrafınızı YouTube’da değiştirmek için cihazınızda yüklü tarayıcıyı (Eg Safari) veya resmi Google uygulamasıyla devam edebilirsiniz.

İlk durumda, ana Google sayfasına bağlı olarak, sağ üstte bulunan Giriş düğmesine dokunun. Hesap seçin, ekranında görünen listede Google hesabınızı seçin (veya başka bir hesap kullan seçeneğini belirtin). Şifre girin alanına basın ve şifreyi girin. Ardından ileri düğmesine basın.

Şimdi, sağ üstte bulunan karenin simgesine dokunun, görüntülenen menüden hesap seçeneğini seçin ve görüntülenen yeni ekranda, ana ekranda görünen adınızın ilk harfine basın. Ardından fotoğraf yükle öğesini seçin. Fotoğraf seçin düğmesini tıklayın. Fotoğraf Arşivi’ni seçerek ya da kamera ile yeni bir fotoğraf çekerek avatarınızı belirleyin.

Ardından, seçilen görüntünün yüklenmesi için kullanılacak fotoğrafın bölümünü kesin ve söz konusu resmi Google hesabınızın ve YouTube kanalınızın profil fotoğrafı olarak kullanmak için Profil fotoğrafı olarak ayarla düğmesine dokunun.

Google Profil Fotoğrafı

Resmi Google uygulamasını kullanmayı tercih ediyorsanız, App Store’dan indirdikten sonra başlatın, sağ üstte bulunan küçük adam simgesine basın ve Google hesabınızı seçin. Ardından, adınızın ilk harfine basın, görüntülenen menüden Google hesabını yönet seçeneğini belirleyin ve görüntülenen yeni ekranda fotoğrafı güncelle seçeneğine dokunun.

Ardından profil fotoğrafı ayarla ögesine basın ve şu anda fotoğraf çekmek için fotoğraf çek seçeneğinden veya iPhone / iPad’inizin fotoğraflarına erişmek için fotoğraflardan seç seçeneğinden birini tercih edin.

Fotoğrafı çektikten veya ilginizi çeken görüntüyü seçtikten sonra işlemi tamamlamak için fotoğrafı kullan düğmesine veya seç düğmesine basın.

Daha fazla bilgi için https://www.youtubeturkiye.net/rehber/youtube-kanal-resmiavatari-degistirme-ve-resim-boyutlari/ tıklayın.

Yanıtla