Mutlaka Dinlemeniz Gereken Yeni Müzik Türleri

Yeni müzik türleri denemek, müzisyenlerin her zaman yaptığı bir şeydir aslında ancak, müzik konusunda ön yargılı olanlar veya değişikliklerden hoşlanmayanlar bu nüansları fark edemez. Müzikte yapılacak bir şey kalmadı fikrinde olanlar yanılıyorlar. Araştırdığımız yeni müzik türleri, marjinal akımlara öncelik ediyor.

müzik

müzik

Air Pop (Havalı Pop) Müzik

Trip-hop, Pop ve Psyrock türlerinin bir kombinasyonu olan “Air pop” Hiphop vokaller veya bas tınılar yerine genellikle sakin, yumuşak veya mistik ses ritmi ile dikkat çekiyor. Air pop Portishead, Hooverphonic ve Massive Attack gibi öcü kayıtlar sonrası, The Neighborhood, Housey, Lana Del Ray ve Lauren Stone gibi sanatçılar tarafından desteklenen bir müzik türü.

Dark Bass Müzik

Bu müzik türünde büyük oranda yoğun basgitar kullanılıyor, ancak geri planında ya da alt yapısında organik diyebileceğimiz soft, taze, mistik ezgileri ve titreşimleri de kullanılıyor. Undergrand türe daha yakın bir müzik türü olan Dark Bass; Triphop, Endüstriyel ve elektronik türlerden de besleniyor. Bu türe örnek olarak; Nirvana’nın “Heart Shaped Box Feat Plush City” dinlenebilir.

müzik dinlemek

müzik dinlemek

Country Dans Müziği

“Country Dans” olarak tanımlanan müziğe en iyi örnek; bu yıl hitler arasında bir Pitbull – Kesha ortak çalışması olan ‘Timber’ şarkısı. Alt yapısı country veya lange benzeri melodiler ve vokallerle kaplanmış dört farklı elektronik ritim ile oldukça eğlenceli bir müzik türü.

Step Jaz (Glitch Souljazz) Müzik

Step Jaz veya Glitch Souljazz geleneksel caz veya blues argümanları ile elektronik müzik miksajı ve DJ tarafından üretilen yapay bir müzik türü. Yumuşak tınısı ile keyifli bir müzik deneyimi olabilir. Pretty Lights, Gramatik gibi gruplardan dinleyebilirsiniz.

Yanıtla