İstanbul Manzarası Seyredebileceğiniz En İyi 7 Yer 

İstanbul 7 tepeli şehir olarak bilinir. İstanbul manzarası seyredebileceğiniz en İyi 7 yer, şehirde güzel manzaralara sahip olan yerleri ifade eder.

İstanbul Manzarası seyredebileceğiniz en iyi 7 yer, İstanbul manzaralarını izleyebileceğiniz alanları sıralar. Bu mekanlar 7 tepeli şehre kuşbakışı bir şekilde bakmanızı sağlar. Ayrıca hoş manzaralar birçok turistin de uğrak noktası olmuştur.

  • Büyük Çamlıca Tepesi

Çamlıca tepeleri, şehrin en iyi manzara izleme noktalarından birisidir. Bu mekanda istediğiniz gibi seyir zevki yaşamanız için ideal bir görünüme sahiptir. Büyük Çamlıca tepesi, şehrin en ünlü noktalarından birisidir. Birçok filme de ev sahipliği yapan mekan, şehrin en popüler mekanlarından birisi olarak bilinir. Şehirde yer alan her iki köprü de bu tepeden rahatlıkla görülebilmektedir. Her gün yüzlerce insan, bu tepeyi ziyaret eder. Çamlıca tepesi sahipo olduğu manzara ile İstanbul’un simge mekanlarından birisi konumundadır. Bu açıdan bolca ziyaretçi alır.

  • Ulus Parkı

Avrupa yakasının seyir mekanı olan Ulus parkı, Boğaz’ın güzelliğini seyretmek için tercih edilebilecek noktalardan birisidir. Semtin tepe kısmına kurulmuş olan bu park, en dikkat çekici manzaralara ev sahipliği yapar. Kuleli Askeri Lisesi’nin tarihi binası da, bu parkın ev sahipliği yaptığı mekanlardan birisidir. Kanlıca’dan Üsküdar’a kadar olan alanı, bu parktan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Park içinde yürüyüş yapmak için de idealdir. Günün her vakti, parkta yürüyüşe çıkmış insanlara rastlamanız mümkündür.

  • Galata Kulesi

Beyoğlu’’ndan Karaköy’e kadar uzanan bir konumda yer alan Galata Kulesi, kulenin manzarası açısından da konforlu bir görünüme sahiptir. Kulenin manzarası, İstanbul’un silueti ile ilgili birçok manzara izleme şansını sunar. Kuleye çıkmak için giriş ücreti ödenmesi gerekir. Ancak bu ücretin sonrasında karşılaşacağınız manzara sizleri tatmin edecektir. Bu açıdan harika bir mekanda ve manzarada yer aldığını söylemek mümkündür.

  • Yavuz Selim Cami

Fatih ilçesinde yer alan Yavuz Selim cami, kubbesinde harika bir görünüm imkanı sunar. Haliç ve çevresini izlemek için de uygun imkanlara sahiptir. Camiden aşağı doğru ilerledikçe İstanbul’un eski tarihi yapılarını da görmeniz mümkündür. Bu şekilde hem manzara keyfi hem de tarihi gezi şansı elde edersiniz. Cami bulunduğu konum ile de ulaşılabilir bir alanda yer alır. Kişiler diledikleri an kolay bir şekilde camiye ulaşım sağlayabilir.

  • Otağtepe

Kavacık ilçesinde yer alan Otağtepe, hem gündüz hem de gece muhteşem seyir imkanı sunar. Bu seyir esnasında birçok güzelliğe şahit olmanız mümkündür. Fatih Sultan Mehmet köprüsünün inanılmaz heybeti bu parkta daha rahatlıkla izlenebilir. Otağtepe ismi, Yıldırım Bayezid’in bu alanda otağ kurmasından dolayı gelmiştir. Koruda yer alan çiçekler de harika vakit geçirmenizi sağlar.

  • Yuşa Tepesi

Beykoz’un en güzel mekanında yer alan Yuşa tepesi, manzarası ile göz alıcıdır. Mekanda yer alan türbe de buraya olan ziyaretleri arttırır. Yuşa Baba Türbesi, hem yerli hem de yabancı birçok turisti ağırlar. Bu harika manzaralı mekan olağanüstü bir görünüme sahiptir. Tepeden İstanbul manzarası biraz uzak görünebilir. Bununla birlikte, şehrin büyük bir bölümünü izlemek mümkündür. Bu açıdan şehrin en çok ziyaret edilen mekanları arasında yer alır.

  • Nakkaştepe

Anadolu Yakasını seyretmek için Nakkaştepe oldukça iyi bir seçimdir. Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu tarafında yer alan semt, Ortaköy’den Dolmabahçe’ye kadar şehrin en göz alıcı semtlerini seyredebileceğiniz bir alandır. Ayrıca bu koru içinde yeme içme alanları da bulunmaktadır. Ziyaretçiler, istedikleri zamanlarda, buradan şehri seyre dalabilir.

Yanıtla