Gül Suyu Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?

Gül suyu birçok bayanın evinde bulundurduğu ürünlerden bir tanesidir.  Tamamen doğal yollarla elde edilmiş bir gül suyu birçok noktada, özellikle de güzellik hususunda çok faydalıdır. Çoğu kişi gül suyunu sadece hoş koku veren,  kolonya gibi kullanılan bir ürün zanneder. Fakat bu yazımızda gül suyu ile ilgili faydaları okuduğunuzda siz de bundan ibaret olmadığını anlayacaksınız. Adeta doğal cilt bakımında olmazsa olmaz şeylerden bir tanesi olan gül suyu farklı farklı kullanım alanlarına sahip.  İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza gül suyu ile ilgili bu kullanım alanlarından bahsettik.

gül suyu

gül suyu

Gül Suyu Mucizesi

Gül suyununher şeyden önce cilde birçok faydası var. Cildi rahatlatır, her cilt tipine uygun bir yapısı vardır. Yani kuru ya da yağlı her cilt yapısına sahip kişi yüzünü gül suyu ile rahatlıkla yıkayıp temizleyebilir. Ayrıca gül suyunun tahriş olmuş cildi yatıştırma etkisi de vardır. Düzenli olarak gül suyu kullanırsanız cildiniz zamanla parlar ve içindeki antioksidanlar vitaminler sayesinde en korkulu rüyamız olan yaşlanma belirtilerini engeller.

gül suyunun yararları

gül suyunun yararları

Gül suyunu doğal makyaj temizleyicisi olarak da kullanabilme şansımız var.  Banyo sonrasında yüzünüzü gül suyu ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede cildiniz yumuşar, gözaltında şişkinlik varsa yok olur.

Peki nasıl kullanmalısınız? Gül suyunu bir buz kalıbına boşaltıp buzdolabında buz haline getirin. Ve yüzünüze buz şeklinde uygulayın.  Bu yöntem gözaltındaki şişkinlikleri yatıştırır ve yok eder. Yine banyoda da tüm vücudunuzu gül suyu ile yumuşatmak ve cildinize tazelik vermek için kullanabilirsiniz.

Yanıtla