En Popüler Yabancı Diziler

Sunulan seçeneklerin çoğalması ve mobil teknoloji ile kişiselleştirilebilen hizmetler fil ya da dizi setretme alışkanlıklarımızı da etkiliyor. Çok daha özgür olduğumuz platformlarda istediğimiz diziyi seyredebiliyoruz. Yabancı dizilere olan ilginin arttığı son dönemde en fazla izlenen yapımlar için mini bir liste hazırladık.

Prison Break

Prison Break

En Çok Seyredilen 5 Yabancı Dizi

1- Prison Break (Büyük Kaçış)

Dizi severlerin mutlaka duymuş olabileceği dizi, bu yılda ilk 5 de yer alıyor. 2005 yılından günümüze değin devam edebilen nadir yapım; Paul Scheuring tarafından yazılmış bir fenomen. Aksiyon, gerilim, gizem pek çok açı ile kurgulanan yapım, mutlaka seyredilmesi gereken dizilerden biri.

Dexter

Dexter

2- Dexter

Heyecan ve gerilimi ile seyircisini kitleyen yapımlardan bir de Dexter. Polis teşkilatının içinde olan kendini iyiliğe adamış bir personel, ancak sıradan bir memur değil elbette; katilleri ve seri katilleri öldüren bir seri katil… Cümleyi yazarken bile tüylerimizin diken diken olduğu dizi, kaçırılmaması gerekenlerden.

Narcos

Narcos

3- Narcos (Narkoz)

2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve her yıl 10m bölüm yayınlanan Narcos kısa sürede en çok takip edilen 5 dizi arasına girdi. Dizinin gerçek bir hayat hikâyesine dayanmasının yanında Wagner Moura ve Raul Mendez’in oyunculuk başarısının çok büyük katkısı var tabii ki.

Game of Thrones

Game of Thrones

4- Game of Thrones (Taht Oyunları)

Fantastik ve tarihi senaryo sevenler bu dizide buluşuyor. Görkemli sahneleri ilginç kurgusu ile dikkat çeken yapım 2011 yılından beri en beğenilen ilk 5 dizi arasında yerini koruyor. Heyecanla takip edilen dizinin, yeni sezon çekimlerinin sürdüğünü de belirtelim.

Westworld

Westworld

5- Westworld

Anthony Hopkins’in kusursuz oyunculuğunun en absürt işlere bile değer katacağı muhakkak. 2016 yılında başlayan yeni dizi en beğenilen diziler arasında hızlıca üst sıralara çıktı. Hem western, hem bilim kurgu öğeleri nasıl aynı senaryoda bir araya getirilip müthiş bir iş çıkarılır? İzlemediyseniz kaçırmayın.

Yanıtla