Bebekler İçin Gerekli Olmayan Malzemeler

Bebek sahibi olmak oldukça heyecan verici bir durum olsa da anne babaların büyük bir kısmı doğum öncesinde gerekli gereksiz pek çok şeyi satın alıyorlar. Daha sonrasında yüksek maliyetler ile satın alınan bu eşyaların çoğu ne yazık ki kullanılmıyor. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken ise bazı şeyler bulunmakta.

bebek ayakkabısı

bebek ayakkabısı

Özellikle Yeni Doğan Ölçülerinde Kıyafet Alınması

Yalnızca yeni doğmuş bebeğin kafa ölçüsüne göre kıyafetler almak genel olarak yapılan yanlışlardan bir tanesi. Çünkü her yeni doğmuş bebeğin ölçüleri satın alınan kıyafet ile uygun olmayabiliyor. Böylesi durumları engellemek adına ise klasik tarzda kıyafetler satın alınmalıdır.

Minik Bebek Sepetleri

Yatak odasında anne babalar ile beraber bebeğin yatabilmesi adına kullanılan bebek sepetleri belki ilk zamanlar çok kullanışlı olsa da ilerleyen dönemlerde bebek büyüdüğü zaman bir köşede atılmayı bekleyecektir. Böylesi bir ürün almak yerine daha sonrasında oyun parkına çevrilebilen park yataklardan satın alınabilir.

bebek kıyafetleri

bebek kıyafetleri

Yeni Doğan Ayakkabısı

Oldukça şirin bir görüntüye sahip olsa da yeni doğmuş bebeklerin yürümediğini herkes bilmekte. Dolayısıyla yalnızca görüntüsü için bu tarz ayakkabıları satın almak oldukça mantıksız. Ayrıca bu dönemde bebeklere ayakkabı giydirmek, ayak gelişimini de oldukça olumsuz şekilde etkileyecektir.

Çok Pahalı Bebek Kıyafetleri

Gün içinde bebek kıyafetleri defalarca değiştirilir. Ayrıca bebeklik döneminde büyüme hızı oldukça hızlı bir gelişme olabileceği için çok pahalı ve fazla kıyafet almak bütçeyi boş yere zorlayacaktır.

Yanıtla