Aşk Acısı için 5 Parçalık Reçete

Herhangi bir ilişkinin sonu acı verir ve acının üstesinden gelmek zor olabilir. Sanki dünyanız başınıza yıkılmış, hayatınız bomboş, her şeyi kaybetmiş gibi hissedersiniz. Kayıp bir aşkla baş etmek, travmatik bir deneyim olabilir ve acıyı hafifletmek için burada bir reçete bulacaksınız.

1- Bol Bol Ağla: Buna inanmazsınız belki ama ağlamak, ayrılık acısını en iyi hafifleten çözümdür. Ağlama, acınızı atmanıza ve duygularınızı serbest bırakmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda iç karışıklığınızı ifade edebileceğiniz bir çıkış noktasıdır.

2- Konuş: Kendinizi kapatmak daha kolaydır, fakat duygularınızı ve acınızı, sizi ilgilendiren sevdiklerinizle paylaşmanız çok yararlı olabilir. Buna ek olarak, duygularınızı açıkça konuşmak, onları gerçekten ele almanıza ve daha iyi hissetmek için atmanız gereken adımları tanımasına olanak tanır. Artı, konuyla ilgili başka bir perspektif sahibi olmak, durum hakkında gerçekçi bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olabilir.

3- Üzüntünü gizleme: Bir aşkın bitişi ölüm gibi hissedilebilir. Başka biriyle hayatınız sona erdi ve bunu atlatmanız gerek. Bir kabul noktasının bulunması zordur ve reddetme, terk etme, hayal kırıklığı ya da korku duygularıyla sonuçlanabilir. Kendinizi anlayın, üzüntünüzü gizlemeyin çünkü bu iyileşme sürecinin bir parçasıdır.

4- Eski hediyeleri ve anıları at: Eski bir fotoğraftaki ilişkiyi güzel bir anı olarak saklamanın cazip olduğu halde, geçmişte yaşamanın hiçbir şekilde yaşamak olmadığını unutmayın. Bu hediyelerin atılması acı duyguları ve yaşamınızdaki o zamanı silmek için sembolik bir yol olabilir.

5- Kendinizi önemseyin: En önemlisi, kendinize iyi bakın ve kendinizi sevin. Bu andan itibaren, kimsenin ihtiyaçları sizin kadar önemli değildir. İlişkinin sona ermesi için kendinizi herhangi bir şekilde suçlamak sağlıksız ve haksızdır.

Yanıtla