Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Jaluzi perdeler, tül perdeler gibi sökülerek yıkayabileceğiniz perdeler değildir. Özellikle iş yerlerinde çok fazla tozlanma olduğundan dolayı ve bu perdeler iş yerlerinde çok fazla tercih edildiğinden dolayı temizliğinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Jaluzi perde temizliğini yapabilmek için bu temizliğe uygun perde temizleme ürünleri de kullanabilirsiniz.

Jaluzi perdeleri temizleyebilmek için ilk önce doğru şekilde parçalara ayırmanız gerekir. Parçalara ayırdığınız perdeleri daha sonra perdenizin yıkama talimatlarını okuyarak doğru şekilde temizleyebilirsiniz. Ancak jaluzi perdelerin hafif nemli bir bez ile silinmesi yeterli olacaktır.

siyah-jaluzi-perde

Jaluzi Perde Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde çok fazla ilgi gören jaluzi perdeler özellikle modern duruşları ile dikkat çekmektedir. İç mekanı göstermeden dışarıyı görebilmenizi sağlayan jaluzi perdeleri metal, ahşap ya da plastik gibi çeşitlerde bulabilirsiniz. Pek çok farklı mekan için uygun olan bu perdeleri seçerken tamamen ihtiyaçlarınızı ve kullanacağınız mekanı göz önünde bulundurmalısınız.

Jaluzi perdelerde kullanılan malzemeler o perdenin kullanım ömrünü de belirlemektedir. Özellikle ağaç malzemelerden üretilen jaluzi perdeler son derece uzun bir kullanım ömrü sunabilmektedir. Güneşi tamamen kesebilecek etkiye sahip olan bu perdeleri balkon ve mutfak gibi bölgelerde de tercih edebilirsiniz.

Jaluzi perde modelleri dikey ve yatak olarak açılıp kapanabilen iki ayrı şekilde üretilir. Dikeyleri kullandığınız zaman perdeyi yukarı çekmeniz yeterlidir. Yatay tiplerde ise, mekanizmanın sağa ve sola gitmesi için kızaklar yer alır.

Jaluzi perde modellerine ve temizlik ürünlerine göz atabilmek için https://www.perdesiparisi.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla