Amigurumi Nedir, Nasıl Yapılır?

Amigurumi, doldurulmuş hayvanlar, insanlar ya da cansız cisimleri örmek gibi güzel ve eğlenceli trendleri kapsayan bir terimdir. Sadece kendi hayal gücünüzle sınırlıdır. Tanımın kendisi gerçekten bütün örme ve tığ işi oyuncak türünü kapsıyor. Sözcüğün ilk kısmı örme tığ işi anlamına gelir ve ikinci bölüm doldurulmuş bebek-oyuncak anlamındadır. Örme oyuncak ne kadar harika değil mi?

amigurumi

amigurumi

Amigurumi ile Çocuğunuza Doğal Oyuncaklar Yapın 

2000’lerin başında internette yayılan Amigurumi; büyük kafalı sevimli küçük ayılar, uzun kollu kediler ve diğer parlak renkli, neredeyse karikatürize yaratıklar ve desenler olarak ortaya çıktı. El işlerine meraklı bir kesim hobi dünyasında bu nefis objeleri yaratmak için adeta yarıştı. Aslında Amigurumi olarak yayılan bez bebek yapımı yeni jenerasyonun pek bilmediği çok eski bir kültürdür.

En önemli özelliği tamamen doğal, bebek ve çocuk sağlığını tehdit etmeyen saflıkta olmasıdır. Bu gerçekten heyecan verici büyük bir uygulamadır ve kolayca farklı renkler ile kişiselleştirilebilir. Siz de bebeğinize, çocuğunuza güvenle sunabileceğiniz doğal oyun arkadaşları yapabilirsiniz.

Amigurumi için Gereken Malzemeler

Amigurumi, hem sevimli ve keyifli bir hobi hem de dekoratif nesneler olmakla birlikte çok zor değildir. Biraz örgü beceriniz varsa modellerin ilmek adetlerini belirtir şemalara veya tekniklerin detaylarına ihtiyacınız bile yok. Amigurumi için ihtiyacınız olan sadece birkaç malzeme; ip, tığ ya da şiş, iğne ve dolgu için pamuk veya elyaf. Plastik hareketli gözler veya burunlar gibi diğer süslemeler isteğe bağlı, bunun yerine bu detayları nakışlayabilirsiniz.

 

Yanıtla